Idén is Loeb nyert Katalóniában

HARANGI LÁSZLÓHARANGI LÁSZLÓ
2006.03.26. 16:07
2006-ban is Sébastien Loeb nyerte meg a Katalán-ralit. A francia ma is magabiztosan autózott, így összességében könnyedén győzött, noha ehhez szükség volt Grönholm technikai problémájára is. A finn végül szenzációs teljesítménnyel a harmadik helyre küzdötte vissza magát. Eddigi pályafutása egyik legjobb eredményét könyvelhette el a hazai Daniel Sordo, a francia Alex Bengue és a Red-Bull skodás Jan Kopecky.
Loeb Sordót és Grönholmot megelőzve nyerte a versenyt

Magabiztosan szerezte meg idei második futamgyőzelmét a világbajnoki címvédő Sébastien Loeb. A francia a fordos Marcus Grönholm technikai problémája miatt az első nap végén átvette a vezetést, és végig tartotta is azt. Csapattársa, a hazai Daniel Sordo remek teljesítménnyel második helyre hozta be Xsara WRC-jét. A spanyol ezzel élete legjobb WRC-s eredményét érte el.

Végül hihetetlen teljesítménnyel harmadik helyre hozta be Focus WRC-jét a kétszeres világbajnok Marcus Grönholm. A finn Fordjának még az első nap ment tökre a turbója, aminek következtében több mint két percet veszített, és a tizedik helyre csúszott vissza. Grönholm a szombati és vasárnapi szakaszokon rendre az elsők között volt, így a verseny végére dobogós helyre küzdötte föl magát. Csapattársa, az ugyancsak turbógondok miatt időt vesztő Mikko Hirvonen végül nem tudott pontot szerezni.

Negyedikként végzett a privát Peugeot 307 WRC-s Alex Bengue, aki tavaly még a Skoda alkalmazásában állt.

Az ötödik helyre hozta be Fabia WRC-jét a cseh Jan Kopecky. A másik Red-Bull skodás pilóta, a korábbi kétszeres győztes Gilles Panizzi sokáig nyolcadik helyen autózott, végül az utolsó szakaszon ismét problémái adódtak. A First Motorsport belga versenyzője, Francois Duval a hatodik helyen végzett, kevéssel megelőzve a Subaru elsőszámú pilótáját.

A 2003-as világbajnok Petter Solberg végül a hetedik lett. A norvég nem tudott versenyezni Loeb és Grönholm időeredményeivel. Csapattársa, Stéphane Sarrazin a nyolcadik helyen ért célba.

Ezzel az eredményével Loeb tovább növelte előnyét a világbajnoki pontversenyben. Legfőbb vetélytársa, Grönholm továbbra is magabiztosan tartja a második helyet, azonban már 9 pontnyira leszakadt Loebtől.

A világbajnokság soron következő futama a Korzika-rali, amelyet április 7-9. között rendeznek. 2005-ben a franciaországi aszfaltos futamot Loeb nyerte.

42. Katalán-rali: végeredmény (16 szakasz, 346,43 versenykilométer) - élcsoport:
1. Sébastien Loeb (francia, Citroën Xsara WRC) 3:22:01,7 óra