Grönholm nyerte a futamot, Loeb másodikként ért célba

HARANGI LÁSZLÓHARANGI LÁSZLÓ
2006.01.22. 14:18
A kétszeres világbajnok Marcus Grönholm nyerte a 74. Monte-Carlo-ralit, míg másodikként zárta a futamot a címvédő Sébastien Loeb. A szenzációs teljesítményt nyújtó francia mögött Toni Gardemeister végzett, negyedik lett a másik Peugeot 307 WRC-vel induló Manfred Stohl. Ötödik és hatodik pozícióban ért célba a Subaru két ifjú titánja; pontot szerzett a gyári Forddal versenyző Miko Hirvonen és a Kronos Racing fiatal spanyolja, Daniel Sordo.
Grönholm pályafutása során először nyerte meg a havas-jeges ralit.

Magabiztosan nyerte meg a 74. Monte-Carlo-ralit az újdonsült Fordos Marcus Grönholm. A finn versenyző Sébastien Loeb hibáját követően került az élre, és végig biztosan tartotta majd kétperces előnyét. Grönholm pályafutása során először nyerte meg a havas-jeges ralit. Csapat-és honfitársa, a fiatal Miko Hirvonen a hetedik helyen zárt.

Második lett Sébastien Loeb, aki miután a pénteki utolsó szakaszon összetörte autóját, a rákövetkező 12 szakaszon olyan jól autózott, hogy fölküzdötte magát a második helyre. Loebnek nem volt ellenfele a gyorsaságikon, és ha a rali tovább tart, talán még Grönholmot is megszorongatja a Xsara WRC-vel versenyző világbajnok.

Harmadik lett Toni Gardemeister, míg negyedikként zárta a futamot az osztrák Manfred Stohl. A harmadik Peugeot 307 WRC-vel induló Henning Solberg végül nem szerzett pontot.

Jól teljesített a Subaru két ifjú tehetsége, a murvamenő Chris Atkinson és az aszfaltspecialista Stéphane Sarrazin. A japánok elsőszámú pilótájának, a norvég Petter Solbergnek azonban továbbra is tart a pechsorozata. A 2003-as világbajnoknak ezen a viadalon sem sikerült emlékezeteset alkotnia.

Nyolcadik lett Carlos Sainz pártfogoltja, a fiatal Daniel Sordo. A Kronos Racing másik spanyolja, Xavier Pons a kilencedik helyen zárt.

Rosszul sikerült a verseny a két Skoda-csapat számára. A Red-Bull Skoda részéről Gilles Panizzi sokáig dobogós helyen autózott, később azonban folyamatosan autójával küzdött, így csupán a tizedik helyen ért célba. A First Motorsport Skoda elsőszámú versenyzője, a belga Francois Duval tegnap összetörte az autóját, és kiesett a versenyből.

A versenynaptárban soron következő viadal a Svéd-rali, amelyet idén február 3-5. között rendeznek.
74. Monte-Carlo-rali: végeredmény (18 szakasz, 366,39 versenykilométer) - élcsoport:
1. Marcus Grönholm (finn, Ford Focus WRC) 4:11:43,9 óra