A finn profi lenyomja a világot: Antonius egymilliárdos pluszban

Vágólapra másolva!
2009.04.14. 11:51
Címkék
A finn Patrik Antonius húsvét hétvégéjén közel egymillió dollárt keresett a legmagasabb tétű online pókertermekben.
Antoniusnak jó az idei éve
Antoniusnak jó az idei éve
Antoniusnak jó az idei éve
Antoniusnak jó az idei éve

Az NSO Póker rovatának szakmai partnere a poker24.hu.
Patrik Antonius már tinédzserkorában megismerkedett a pókerrel, ám akkor még teniszkarrierre készült. A finnt azonban ebben megakadályozta egy hátsérülés, s ezek után fordított komolyabb figyelmet a pókerre. Tehetségét sokan Phil Iveyéhoz hasonlítják, és az utóbbi időben erre rá is szolgál. Profi karrierjét 2002-ben kezdte, egy év alatt a legmagasabb tétű asztalokig jutott. Sorra jöttek az eredmények, Antonius pedig berobbant a köztudatba.

Az elmúlt évben már csak a legmagasabb tétű asztalokon lehetett vele találkozni: a finn senkitől sem ijedt meg, bárkivel leült játszani. Elsőként fogadta el Tom „durrrr” Dwan kihívását – a két profi 50 ezer leosztásból álló szimultáncsatája azóta is nagy érdeklődésre tart számot pókeres körökben.

Antonius és Dwan húsvét hétvégéjén sem pihent, két nap alatt közel kétezer partin keresztül gyűrték egymást. A kihívó ugyan faragni tudott hátrányából, de 11 949 leosztás után Antonius még mindig 61 412 dollárral vezet.

Azonban Antonius nem csak annak örülhet, hogy jobban áll a párbajban, idei jövedelme is mosolyt csalhat az arcára. A huszonnyolc éves finn pókeres idén már több mint négymillió dollár, vagyis közel egymilliárd forint pluszt termelt a legmagasabb tétű online asztalokon. Csak vasárnap 684 ezer dollárt nyert, ezzel pedig idei jövedelme átlépte a négymillió dollárt. Érdekesség, hogy Antonius a Mixed HA játékokban (pot-limit Hold’em és pot-limit Omaha) már ötmilliónál is többet keresett az idén.

A Poker24.hu legfrissebb híre: Véget ért a Tavaszi Liga
Legfrissebb hírek

Akár Sidney Crosby is játszhat a magyar jégkorong-válogatott ellen

Jégkorong
47 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
1 órája

Férfi kézi NB I: szlovén helyett szerb jobbátlövő érkezik Komlóra – hivatalos

Kézilabda
2 órája

Marco Rossi is megemlékezett Garami Józsefről

Magyar válogatott
2 órája

Pintér Attila marad a Vasas vezetőedzője – NS-információ

Labdarúgó NB II
2 órája

A sportvilág krémje találkozott a madridi Laureus-gálán – Fotók

Egyéb egyéni
2 órája

Elhalasztják a szombati olasz bajnokikat is

Olasz labdarúgás
2 órája

Ilyen nincs, és mégis van: hat csapat is bajnok lehet az utolsó fordulóban

Angol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik