Serie A: az Inter a 92. percben mentette ikszre a Milan elleni derbit

2016.11.20. 22:48
Hatalmas élőképpel köszöntötték Berlusconit a Milan ultrái (Fotó: AFP)
Az AC Milan hiába vezetett a 92. percig 2–1-re az Internazionale elleni milánói derbin, Ivan Perisic a véghajrában egalizált, döntetlenre mentve a presztízscsatát a Serie A 13. fordulójában.

Ha meg akarjuk nézni, hogy szűk egy évtized alatt mennyit változott a futballhelyzet Milánóban, elég ránéznünk a 2007. tavaszi Inter–Milan derbi összeállításaira.

Inter: Júlio César – Burdisso, Córdoba, Materazzi, Grosso (Maxwell) – Sztankovics, Dacourt (Samuel), Zanetti, Figo – Ibrahimovic, Crespo (Cruz)
Milan: Dida – Oddo (Cafú), Bonera, Maldini, Jankulovski – Gattuso (Gourcuff), Ambrosini, Pirlo – Seedorf (Gilardino), Kaká – Ronaldo.

Ehhez képest a 2016. novemberi kezdők:

Milan:
Donnarumma – Abate, Paletta, G. Gómez, De Sciglio – Kucka, Locatelli, Bonaventura – Suso, Bacca, Niang
Inter: S. Handanovic – D'Ambrosio, Miranda, Medel, Ansaldi – Brozovic, Joao Mário, Kondogbia – Candreva, Icardi, Perisic.

Mondhatni, nem a legdicsőségesebb korszakát éli most a Milan és az Inter… A már kínai többségi tulajdonba került fekete-kékek és a kínai hatalomátvétel előtt álló vörös-feketék meccse a szokott parádés szurkolói körítést megkapta, Stefano Pioli, az Inter debütáló edzője pedig érdekeset húzott, a védelem tengelyébe, Miranda mellé vezényelte a 171 centis Gary Medelt.

Az Inter nyitotta valamivel jobban a meccset, és az első nagyobb lehetőséget is a fekete-kékek jegyezhették fel a 14. percben: Ivan Perisic lőtt elég gyengén balról, Gianluigi Donnarumma magabiztosan hárított. Tíz perccel később ismét Perisic rontott helyzetben, az Inter pedig egyre növelte a nyomást, igaz, betalálni nem tudott.

A félidő hajrájában aztán kivált Medel – sérülés miatt kellett lecserélni, Jeison Murillo váltotta –, majd megszerezte a vezetést a Milan egy kontrából. Giacomo Bonaventura tette ki a labdát jobbra, Susónak, aki befelé húzott, majd remek, precíz lövést zúdított Samir Handanovic kapujának jobb alsó sarkába (1–0). Pontozással az Inter nyerte volna a félidőt, de ez nem számított semmit.

Sokat nem kellett várni a második félidőben az Internazionale egyenlítő góljára, Antonio Candreva lőtt az 53. percben irdatlan erővel a tizenhatoson kívülről a bal fölső sarokba (1–1). Öt percig örülhetett az Inter, mert lecsapott ismét Suso: gyors ellencsapás után három a háromban vihette a labdát a Milan, az interes védők helyezkedése sok kívánnivalót hagyott maga után, a nagy területre berobbanó spanyol faképnél hagyta védőjét egy csellel, majd higgadtan a hosszúba lőtt (2–1).

Suso itt még örült (Fotó: AFP)

Pioli eleget látott, és megint védőt cserélt: lehozta a nagyon bizonytalan Cristian Ansaldit, és pályára küldte Nagatomo Jutót. Ezzel persze csökkentek az opciói elöl, márpedig az Internek váltásra lett volna szüksége. Mauro Icardi – aki a Milan elleni meccseken eddig gólképtelen volt – elrontott egy helyzetet, majd jött az Inter utolsó váltása, Sztevan Jovetics érkezett a hajrára.

A montenegrói cseréje után nagyjából „futtából” össze is szedett egy sárga lapot. A fekete-kékek eredménytelenül (és nem sok fantáziával) nyomtak, hogy aztán a 92. percben egyenlítsenek: egy szöglet után jött a hosszún a leshatárról berobbanó Ivan Perisic, és közelről a hálóba talált (2–2). A mérkőzés képe alapján az Inter nem érdemelt vereséget, és el is kerülte azt – a Milannak viszont nagyon fog fájni az utolsó pillanatokban elveszített két pont.

Perisic az utolsó pillanatban mentett pontot az Internek (Fotó: Reuters)

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
AC Milan–Internazionale 2–2
(Suso 42., 58., ill. Candreva 53., Perisic 92.)
KORÁBBAN
Atalanta–Roma 2–1 (Caldara 62., Kessié 90. – 11-esből, ill. Perotti 40. – 11-esből)
Bologna–Palermo 3–1 (Destro 20., Dzemaili 67., Viviani 72., ill. Nesztorovszki 9.)
Crotone–Torino 0–2 (Belotti 80., 89.)
Empoli–Fiorentina 0–4 (Bernardeschi 27., 61., Ilicic 47., 67. – az elsőt 11-esből)
Lazio–Genoa 3–1 (Felipe Anderson 11., Biglia 58. – 11-esből, Wallace 66., ill. Ocampos 52.)
Sampdoria–Sassuolo 3–2 (Quagliarella 84., Muriel 86., 91. – a másodikat 11-esből, ill. Ricci 64., Ragusa 74.)

1. Juventus 13 11 2 28–9 +19 33
2. Roma 13 8 2 3 30–14 +16 26
3. Milan 13 8 2 3 21–17 +4 26
4. Lazio 13 7 4 2 26–14 +12 25
5. Atalanta 13 8 1 4 21–14 +7 25
6. Napoli 13 7 3 3 23–14 +9 24
7. Torino 13 6 4 3 29–16 +13 22
8. Fiorentina 12 5 5 2 18–11 +7 20