Balogh Botondék ikszeltek az Empolival

S. B.S. B.
2024.10.27. 14:27
Balogh Botondék (balra) megküzdöttek az egy pontért (Fotó: Getty Images)
A Balogh Botonddal felálló Parma 1–1-es döntetlent játszott otthon az Empolival az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 9. fordulójában.

Ugyan az első percektől fogva Balogh Botondék játszottak magabiztosabban, egy balszerencsés öngóllal mégis az Empoli szerezte meg az előnyt a 35. percben. A folytatásban pedig rendkívül sokáig ostromolta a Parma a vendégkaput, amely sokáig állta a sarat, viszont a hajrában mégis megtört a jég. A 80. percben ugyanis Gabriel Charpentier találatával sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak. Az utolsó percekben ráadásul fordíthatott is volna a Parma, hisz büntetőhöz jutott, de értékesíteni ezt nem sikerült – maradt az 1–1

A Lazio már a 21. percben vezetést szerzett, amit okosan használt ki a meccs további szakaszában. A római gárda a vezetést megszerzését követően sokkal inkább a védekezésére helyzete a hangsúlyt, amit a Genoa az utolsó pillanatig sem tudott áttörni. Sőt végül hazaiak a hajrában még kétszer is betaláltak, 3–0 lett a vége.

A Monza és a Venezia találkozójának első fele meglepően gólgazdagra sikeredett. A vendégek 15. percben szerezték meg a vezetést jelentő első gólt, amire hamar válaszolt a hazai gárda, majd ezt meg is ismételték a csapatok a 39. és a 44. percben is. A káprázatos első félidőt követően azonban a másodikban teljesen szétestek a gárdák és hiába a jó kezdés, több gólt már nem voltak képesek szerezni. 2–2

OLASZ SERIE A
9. FORDULÓ
Parma–Empoli 1–1 (Charpentier 80., ill. W. Coulibaly 35. – öngól)
Lazio–Genoa 3–0 (Noslin 21., Pedro 86., Vecino 90+5.)
Monza–Venezia 2–2 (Kiriakopulosz 23., Djuric 44., ill. Ellertsson 15., Svoboda 39.)

KÉSŐBB
18.00: Internazionale–Juventus (Tv: Match4) – élőben az NSO-n!
20.45: Fiorentina–Roma

Szombati mérkőzések
Atalanta–Verona 6–1 (De Roon 6., Retegui 9., 58., De Ketelaere 14., Lookman 29., 34., ill. A. Sarr 42.)
Napoli–Lecce 1–0 (Di Lorenzo 73.)