Serie A: simább is lehetett volna, de nyert a Lazio Torinóban

B. D. K.B. D. K.
2024.09.29. 14:30
Ötgólos meccset nyert meg a Lazio (Fotó: Getty Images)
A Lazio 3–2-re nyert a Torino vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Már a 8. percben megszerezte a vezetést a Lazio, egy gyors ellenakció végén Mattéo Guendouzi labdája a lábak között utat talált a kapuba (0–1). VIDEÓ ITT!

Kiegyenlített futballt hozott az első játékrész, melynek végén felpörögtek az események. A vendégek kapusát, Ivan Provedelt többször is megdolgoztatták a Torino játékosai, de egalizálni nem tudtak.

A szünet után ismét a Lazio talált be, a 60. percben Boulaye Dia (szintén láb között) volt eredményes (0–2). VIDEÓ ITT!

Nem sokkal később 0–3 is lehetett volna, de Alberto Paleari ziccert védett. Háromgólos előny helyett feljött egyre a Torino, a 67. percben Ché Adams volt a gólszerző (1–2). (VIDEÓ ITT!)

A hajrához érve a játékvezető elküldte a kispadtól a hazaiak vezetőedzőjét, Paolo Vanolit.

Taty Castellanos előtt aztán egy újabb ziccer adódott, de a csatár ezt a helyzetet is elpuskázta. Csereként beálló csapattársa viszont betalált: Tijjani Noslin – aki a nyáron igazolt a Lazióhoz – a 89. percben állt be, és egy perccel később már az első gólját ünnepelhette tétmérkőzésen új csapatában (1–3). (VIDEÓ ITT!)

A Torinónak viszont volt még egy válasza, a ráadás elején Saul Coco egy pazar góllal ismét visszahozta a reményeket (2–3). VIDEÓ ITT!

Egyenlíteni azonban már nem maradt idő, így nyert a Lazio. Az idénybeli első vereségét elszenvedő Torino ezzel az eredménnyel nem tudta visszavenni a vezetést a tabellán.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Torino–Lazio 2–3 (Ch. Adams 67., Coco 90+2., ill. Guendouzi 8., Dia 60., Noslin 90.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Genoa–Juventus 0–3 (Vlahovics 48., 55. – az elsőt 11-esből, Conceicao 89.)
Udinese–Internazionale 2–3 (Kabasele 35., Lucca 83., ill. Frattesi 1., Lautaro Martínez 45+3., 47.)
Bologna–Atalanta 1–1 (Castro 46., ill. Szamardzsics 90.)
Kiállítva: Lucumí (50., Bologna)