Barella bombagólt lőtt, Thuram duplázott – az Inter átgázolt az Atalantán

M. B.M. B.
2024.08.30. 22:45
Az Inter nyerte a fekete-kék rangadót (Fotó: Imago Images)
A Torino 1–0-ra nyert az újonc Venezia otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának pénteki nyitányán. A nap második mérkőzésén az Inter 4–0-ra nyert odahaza az Atalanta ellen.

Már a harmadik percben gólt ünnepelhetett a San Siro közönsége, Marcus Thuram éles szögből leadott lövése Berat Djimsiti lábáról pattant be a saját kapujába (VIDEÓ ITT). Hét perccel később újabb gólt szerzett a címvédő, Nicolo Barella ballal kapásból bődületes gólt ragasztott a bergamói kapuba (VIDEÓ ITT). A második hazai találat után szinte azonnal szépíthetett volna az Atalanta, de Zappacosta bombáját Sommer védeni tudta, a kipattanót pedig Retegui válthatta volna gólra – nem tette meg. Bő tíz perccel később Thuram döngette meg a kapufát, ám a szünetig az eredmény már nem változott.

A fordulás után megismétlődött az első félidő forgatókönyve két gyors Inter-góllal: Marcus Thuram előbb a vendégvédelem bizonytalanságát használta ki gólt érően (VIDEÓ ITT), majd kilenc perc múlva közelről pöckölte a kapuba a labdát (VIDEÓ ITT). A folytatásban is akadtak lehetőségek mindkét oldalon (Dimarco egy lesgólig is eljutott), azonban újabb találat már nem született – kiütéses győzelmet aratott a címvédő.

A velencei mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, s noha mindkét kapunál akadtak helyzetek, a kapusok sokáig hibátlanul tették a dolgukat. A 86. percben a „bikák” nyáron szerződtetett belső védője, Saúl Coco egy szöglet után a hálóba csúsztatott, s ezzel megnyerte a meccset a Torinónak.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
Venezia–Torino 0–1 (Coco 86.)
Internazionale–Atalanta 4–0 (Djimsiti 3. – öngól, Barella 10., M. Thuram 47., 56.)