Paulo Fonseca az AC Milan új vezetőedzője – hivatalos

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.06.13. 12:29
Paulo Fonseca veszi át az AC Milan irányítását (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) legutóbbi kiírásában ezüstérmes AC Milan hivatalos honlapján tudatta, hogy Paulo Fonseca lett a csapat vezetőedzője, miután az idény végeztével távozott Stefano Pioli.

Mint ismert, Stefano Pioli az idény végeztével öt év után távozott az AC Milantól, amely most találta meg a szakember utódját, s három évre szóló szerződést kötött a Pacos Ferreira, az FC Porto, a Braga, az ukrán Sahtar Doneck és az AS Roma korábbi vezetőedzőjével, a legutóbbi két idényben a francia Lille-lel remeklő Paulo Fonsecával.

Az 51 éves szakember első sikereit 2012-ben érte el, amikor a Bajnokok Ligájában selejtezőig vezette a Pacos Ferreirát, majd az FC Portóval Portugál Szuperkupát, a Bragával Portugál Kupát nyert, míg a Sahtar Doneckkel a kupát és a bajnokságot is háromszor nyerte meg, a trófeák mellett Fonseca az AS Romát Európa-liga-elődöntőbe vezette 2021-ben, míg a Lille-lel az előző idényben kiharcolta a nemzetközi kupaindulást, a mostaniban pedig a negyedik helyen zárt.