Serie A: fordított a Genoa és a Torino is

S. B.S. B.
2024.05.12. 17:03
Fel tudott állni a hátrányából a Genoa (Fotó: Getty Images)
A Torino a Verona otthonában, míg a Genoa a Sassuolo ellen fordított egygólos hátrányból az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 36. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A veronai meccs első félideje kifejezetten eseménytelen volt, de a folytatásban már láthattunk több akciót is. A jég végül a 67. percben tört meg, amikor Karol Swiderski juttatta a hálóba a pontosan beadott labdát, ezzel megszerezve a hazaiaknak a vezetést.

Ezt követően viszont összeszedte magát a Torino és tíz perc múlva egyenlített Zannetosz Szavva gólja révén, majd a 83. percben már a vezetést is átvette. A fordídást követően pedig a hazaiaknak már nem sikerült visszarázódniuk a meccsbe.

A másik kora délutáni mérkőzésen úgy tűnt, a Genoa már a 7. percben megszerzi a vezetést, de végül les miatt visszafújták a korai találatot. A folytatásban meg is bánhatták a hibájukat a hazaiak, hiszen a 31. percben a Sassuolo jutott büntetőhöz, amit Andrea Pinamonti értékesített is.

A fordulás után azonban ennek a találkozónak is megfordult az állása. Először az 56. percben Milan Badelj fejesével egyenlített a Genoa, majd pár perccel később Marash Kumbulla a saját kapujába lőtt, mikor próbálta tisztázni a beadott labdát. Ezzel a találattal ráadásul a Sassuolo játékosa meg is pecsételte a csapata sorsát, hiszen a lefújásig már nem tudtak betalálni a vendégek.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Hellas Verona–Torino 1–2 (Swiderski 67., ill. Szavva 77., Pellegrini 83.)
Genoa–Sassuolo 2–1 (Badelj 56., Kumbulla 63., ill. Pinamonti 31., – 11-esből)

KÉSŐBB
18.00: Juventus–Salernitana (Tv: Sport2)
20.45: Atalanta–Roma (Tv: Sport2)

KORÁBBAN
Lazio–Empoli 2–0 (Patric 45+3., Vecino 89.)

HÉTFŐN
18.30: Lecce–Udinese
20.45: Fiorentina–Monza

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Napoli–Bologna 0–2 (Ndoye 9., Posch 12.)
Milan–Cagliari 5–1 (Bennaszer 35., Pulisic 59., 87., Reijnders 74., Rafael Leao 83., ill. Nández 63.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Frosinone–Internazionale 0–5 (Frattesi 19., Arnautovic 60., Buchanan 77., Lautaro Martínez 80., M. Thuram 84.)