Serie A: a Bayern-verő Lazio otthonában fordított a Bologna

B. D. K.B. D. K.
2024.02.18. 14:27
Nagy győzelmet aratott a Bologna (Fotó: Getty Images)
A Bologna 2–1-re nyert a Lazio otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén.

Bayern-vereséssel a háta mögött várhatta a Bologna elleni bajnokiját a Lazio.

Ciro Immobile már a 13. percben betalált, de lesről tette, ezért maradt a 0–0. Néhány perc múlva azonban megszerezte a vezetést a hazai gárda: a labdaszerzés után már Immobile is befejezhette volna az akciót, de lövés helyett a passzt választotta, így Gustav Isaksen fejezte be az akciót (1–0). (VIDEÓ ITT!)

Fél óra elteltével majdnem megduplázta előnyét a Lazio, ám Lukasz Skorupski hatalmasat vetődve a kapufára tolta a labdát. A 39. percben aztán a remek idényt futó és remek formában lévő Bologna egyenlített: egy hazai kirúgásnál jól működött a vendégek letámadása, a kapus hibája után pedig Uszama el-Azzuzi büntetett. Előbb les címén nem adták meg a gólt, de utóbb a VAR jelzésére a játékvezető felülbírálta döntését (1–1). (VIDEÓ ITT!)

A szünet előtt majdnem ismét előnybe került a Lazio, de Matteo Guendouzi kísérletét a vonal előtt kifejelték a vendégek.

A második félidő már nem hozott sok hazai helyzetet, míg a Bologna a hajrához érve Joshua Zirkzee révén fordított (1–2). (VIDEÓ ITT!)

Újabb gól nem esett, így a Bologna mindhárom pontot elvitte Rómából. A vendégek a győzelmükkel pontszámban beérték az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, Bajnokok Ligája-helyen lévő Atalantát.

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ
Lazio–Bologna 1–2 (Isaksen 18., ill. el-Azzuzi 39., Zirkzee 78.)
Később
15.00: Empoli–Fiorentina (Tv: Sport2)
15.00: Udinese–Cagliari
18.00: Frosinone–Roma (Tv: Sport2)
20.45: Monza–Milan (Tv: Sport2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Verona–Juventus 2–2 (Folorunsho 11., Noslin 53., ill. Vlahovics 28. – 11-esből, Rabiot 56.)
Atalanta–Sassuolo 3–0 (Pasalic 22., Koopmeiners 58., Bakker 75.)
Napoli–Genoa 1–1 (Ngonge 90., ill. Frendrup 48.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Torino–Lecce 2–0 (Bellanova 50., Zapata 81.)
Kiállítva: Pongracic (70., Lecce)
Internazionale–Salernitana 4–0 (Thuram 17., Lautaro Martínez 19., Dumfries 40., Arnautovic 90+1.)