Serie A: a hajrában mentett pontot az újonc Genoa otthonában a Napoli

L. M.L. M.
2023.09.16. 22:50
A fehér mezes Napoli egy ponttal távozott Genovából (Fotó: Getty Images)
A Genoa 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Napolival az olasz Serie A 4. fordulójának szombati játéknapján.

Nem a pontrúgások levédekezése volt a Napoli erőssége a Genoa otthonában, a bajnoki címvédő két gólt is kapott rögzített szituációból, vagy közvetlenül azt követően. Előbb egy jobb oldali szögletnél De Winter csúsztatta meg a labdát a rövid sarkon, erre jól érkezett a hosszún Mattia Bani és a kapuba fejelt (1–0).

A második félidő elején egy szöglet utáni beadást még ki tudott ütni Alex Meret, azonban a labda Strootman elé került, aki a középen üresen maradt Mateo Reteguit játszotta meg, a csatár pedig ballal megszerezte a hazaiak második találatát (2–0).

Giacomo Raspadori góljával a 76. percben visszajött a meccsbe a Napoli, az olasz támadó Cajuste rövid passzát vette át a tizenhatoson belül, majd nagy erővel lőtt a kapuba (2–1).

Hat perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített a címvédő, Zielinski védők mögé beívelt labdájára Matteo Politano érkezett remekül és kapásból kilőtte a rövid felsőt (2–2).