Serie A: az újonc Frosinone megverte az Atalantát

B. A.B. A.
2023.08.26. 20:32
A Frosinone legyőzte hazai pályán az Atalantát (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában az újonc Frosinone 2–1-re legyőzte az Atalantát, míg a Monza kétgólos sikert aratott az Empoli felett.

FROSINONE–ATALANTA

Abdu Harrui, az újonc Frosinone csatára azok után, hogy az 1. fordulóban a 7. percben betalált a bajnoki címvédő Napolinak, most az Atalanta kapuját vette be az 5. percben, amikor a tizenhatos vonaláról jobbal a bal alsó sarokba helyezte a labdát (1–0). Az első félidő közepén Ilario Monterisi góljával megduplázta előnyét a hazai csapat (2–0).

A kétgólos hátrány után átvette az irányítást az Atalanta, azonban sok veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. Az 56. percben Duván Zapata a kapunak háttal állva kapott labdát, a kolumbiai csatár befordult, majd a rövid alsó sarokba bombázott. 2–1

Hiába adódott több lehetőség is a vendégek előtt, egyenlíteni nem tudtak, így az újonc Frosinone már a 2. fordulóban megszerezte első győzelmét.

MONZA–EMPOLI

A Monza az első félidő hajrájában Andrea Colpani távoli bombájával szerezte meg a vezetést az Empoli ellen. A 24 éves középpályás állította be a 2–0-s végeredményt, mikor az 53. percben tíz méterről fejelt Juan Musso kapujába.