Olasz Kupa: Baloghék kis híján kiejtették a címvédő Intert

K. Zs.K. Zs.
2023.01.10. 23:40
Balogh Botond (balra) Joaquín Correát próbálja megállítani a keddi mérkőzésen (Fotó: Getty Images)
Nem sokon múlt, hogy a Parma kiejtse a címvédőt, de az Internazionale végül kiharcolta a hosszabbítást, és abban 2–1-re legyőzte második ligás ellenfelét a labdarúgó Olasz Kupa kedd esti nyolcaddöntőjében.

A parmaiak kapujában Gianluigi Buffon állt, és tagja volt a kezdő tizenegynek a fiatal magyar védő, Balogh Botond is (aki végig is játszotta a 120 perces csatát).

A mérkőzés sokáig egyetlen gólját Stanko Juric lőtte a 38. percben: Simon Sohn sarokkal hozta lövőhelyzetbe az első félidő derekán csereként beálló horvát támadót, aki a kapu bal oldalába bombázott. VIDEÓ ITT!

A Parma közel volt a nagy meglepetéshez, de a 88. percben jött az egyenlítés: a kapu előterébe ívelt labdát Balogh röviden fejelte ki Edin Dzeko elől, és az így helyzetbe kerülő Lautaro Martínez a kapu bal oldalába lőtt. Ez volt az Inter első, kaput eltaláló lövése a meccsen, ráadásul a labda még meg is pattant… VIDEÓ ITT!

A 90. percben Dzeko lövését Buffon bravúrral védte, ezzel hosszabbításra mentette csapatának a meccset.

Az Inter élt a rendes játékidő végén megszerzett lélektani előnnyel, és ha nehezen is, de Francesco Acerbi látványos, ívelt fejesével kiharcolta a továbbjutást. VIDEÓ ITT! 2–1

A milánóiak a jövő héten sorra kerülő Atalanta–Spezia csata továbbjutójával találkoznak a negyeddöntőben.