Milan: A Szuperliga új fejezet kezdetét jelenti – Gazidis

CS. M.CS. M.
Vágólapra másolva!
2021.04.20. 16:55
null
Ivan Gazidis, az AC Milan ügyvezető igazgatója (Fotó: AFP)
Ivan Gazidis, a Serie A-ban szereplő Milan ügyvezető igazgatója kedden az olasz La Gazzetta dello Sport napilap hasábjain fejtette ki véleményét a vasárnap bejelentett Szuperligával kapcsolatban, melynek alapító tagjai közé tartozik a milánói egyesület is.

„Biztosak vagyunk benne, hogy ez az új, húszcsapatos versenysorozat futballrajongók milliárdjainak tetszését nyeri majd el. Ez egy új, izgalmas fejezet kezdetét jelenti a labdarúgásban. A cél egy olyan liga létrehozása, amelyben Európa legjobb csapatai nagyobb rendszerességgel csapnak össze egymással, így javíthatjuk a kontinens futballjának általános minőségét” – mondta Ivan Gazidis, a Milan ügyvezető igazgatója.

„A futballipar a közelmúltban pénzügyi változásokon ment keresztül, amire több lapáttal rátett a koronavírus-járvány. A Szuperliga a megnövekedett pénzügyi forrásoknak köszönhetően segítséget és támogatást nyújt a futballközegnek” – folytatta az 56 esztendős szakember.

„Az alapító klubok vezetői elkötelezték magukat a Szuperliga mellett, de nincs ez másképp a nemzeti bajnokságokkal sem. A Serie A továbbra is a legfontosabb hétvégi versenysorozat lesz Olaszországban, s a Milan büszke rá, hogy részese az olasz labdarúgásnak” – zárta mondandóját a dél-afrikai üzletember, aki biztos benne, hogy csapatát nem zárják ki az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságból.

Legfrissebb hírek

Antonio Conte: Az ilyen napokon utálok edző lenni

Olasz labdarúgás
10 órája

Politano és Lukaku góljaira csak Jovics válaszolt, a Napoli nyerte a Milan elleni rangadót

Olasz labdarúgás
19 órája

Robbie Keane mesterhármast lőtt a Milan legendáinak – videó

Minden más foci
2025.03.24. 15:01

A Paris fontos meccset nyert meg a Milan ellen a kosárlabda Euroligában

Kosárlabda
2025.03.18. 22:50

Balogh Botondék a hajrában egyenlítettek a sereghajtó otthonában, ismét hátrányból felállva nyert a Milan

Olasz labdarúgás
2025.03.15. 20:02

Serie A: a Milan kétgólos hátrányból fordított Leccében

Olasz labdarúgás
2025.03.08. 20:01

Meghosszabbította Reijnders szerződését a Milan – hivatalos

Olasz labdarúgás
2025.03.03. 20:16

Serie A: a Lazio a 98. percben belőtt 11-essel verte meg a Milant

Olasz labdarúgás
2025.03.02. 22:53
Ezek is érdekelhetik