Serie A: C. Ronaldo kihagyott tizenegyese is belefért a Juventusnak

2019.01.21. 22:30
Cristiano Ronaldo ezúttal csak kihagyott tizenegyesig jutott (Fotó: AFP)
A Juventus sikerével zárult az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulója: a címvédő 3–0-ra legyőzte a Chievót.

A Milan elleni Szuperkupa-siker után a bajnokság tavaszi szezonjának rajtja várt a Juventusra, amely a Chievót fogadta hétfő este. A torinóiak vezetőedzője, Massimiliano Allegri több helyen is változtatott a kezdőcsapaton, kimaradt többek között Szczesny, Bonucci és Bentancur, míg Pjanic eltiltás, Mandzukic, Cuadrado, Barzagli és Benatia sérülés miatt nem állhatott az olasz szakember rendelkezésére, aki így is erős tizenegyet tudott felküldeni az egyetlen győzelmét éppen az őszi záráson megszerző ligautolsó ellen.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott, ám ezt követően a Juventus átvette az irányítást, és még az első negyedóra vége előtt megszerezte a vezetést: Douglas Costa cselezte magát tisztára a kaputól 21 méterre, s pontos lövése utat talált a bal alsó sarokba (1–0). A brazil szélső eddigi öt olasz bajnoki góljából négyet a mérkőzések első 25 percében szerzett.

A torinóiak a folytatásban sem álltak le, és közvetlenül a szünet előtt megduplázták az előnyüket: ezúttal Paulo Dybala bolondította meg a védőket, majd adott pazar labdát Emre Cannak, aki nem hibázta el a ziccert (2–0). A CIES által a legjobb befektetésnek megválasztott német válogatott középpályás gólját 28 passz előzte meg, ez holtversenyben a legtöbb a most zajló idényben.

A szünet után Cristiano Ronaldo is betalálhatott volna, ám a bal sarokra tartó tizenegyesét bravúrral védeni tudta Stefano Sorrentino.

A Chievo ezt követően két nagy szépítési lehetőséget is elhibázott, s ezt kíméletlenül megbüntette a hazai csapat: Daniele Rugani senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba (3–0). Az olasz védő – két társához hasonlóan – az első gólját ünnepelhette a 2018–2019-es bajnoki idényben.

A Juventus az Olasz Kupában és a Szuperkupában aratott győzelmét követően a bajnokságban is sikerrel vette az első akadályt 2019-ben, és visszanövelte kilencpontos különbségre az előnyét a Napolival szemben.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Juventus–Chievo 3–0 (Douglas Costa 13., Emre Can 45., Rugani 84.)
KORÁBBAN
Genoa–Milan 0–2 (Borini 72., Suso 83.)
SPAL–Bologna 1–1(Kurtic 63., ill. Palacio 24.)
Fiorentina–Sampdoria 3–3(Muriel 34., 70., Pezzella 93., ill. G. Ramírez 44., Quagliarella 81., 85. – az elsőt 11-esből)
Cagliari–Empoli 2–2(Pavoletti 36., Diego Farias 91., ill. Di Lorenzo 70., Zajc 81.)
Napoli–Lazio 2–1(Callejón 34., Milik 37., ill. Immobile 65.)
Frosinone–Atalanta 0–5(G. Mancini 11., D. Zapata 44., 47., 64., 73.)
Internazionale–Sassuolo0–0
Udinese–Parma 1–2(Okaka 50., ill. Inglese 11. – 11-esből, Gervinho 68.)
Roma–Torino 3–2(Zaniolo 15., Kolarov 34., El Shaarawy 73., ill. Rincón 51., Ansaldi 67.)

1. Juventus 20 18 2 41–11 +30 56
2. Napoli 20 15 2 3 39–18 +21 47
3. Internazionale 20 12 4 4 31–14 +17 40
4. Milan 20 9 7 4 28–20 +8 34
5. Roma 20 9 6 5 37–26 +11 33
6. Lazio 20 9 5 6 29–23 +6 32
7. Atalanta 20 9 4 7 44–27 +17 31
8. Sampdoria 20 8 6 6 35–26 +9 30