Serie A: Di Natale a szezon végén befejezi pályafutását

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.01.06. 18:14
null
A szezon véget ér egy korszak az Udinesénél – Di Natale visszavonul (Fotó: Action Images, archív)
A Verona elleni 3–1-es vereséget követően bejelentette a visszavonulását Antonio Di Natale, az Udinese 36 esztendős csatára, aki az olasz válogatottban 42 alkalommal lépett pályára.

 

„Már meghoztam a döntésemet. Egyeztettem az ügynökömmel, valamint a családommal, és úgy határoztam, hogy profi játékosként ez az utolsó szezonom. Júniusban minden véget ér – mondta Di Natale. – Nem fáj a visszavonulás, mert több gólt szereztem az Udinesében, mint ahányszor elmentem a feleségemmel vacsorázni. Ez a klub olyan nekem, mint a családom.”

Az olasz bajnokság kétszeres gólkirálya eddig 359 tétmérkőzésen lépett pályára az általa 2004 óta szolgált Udinesében, és 182-szer volt eredményes, míg az olasz válogatottban 11 gól fűződik a nevéhez 42 fellépésén.

Francesco Guidolint, az Udinese vezetőedzőjét meglepte a csatár bejelentése.

„Semmit sem tudtam erről. Remélem, hogy csak pillanatnyi felindulásból mondta ezt, és meggondolja magát” – bizakodott a szakember.

Di Natalét 2010-ben Olaszország legjobb játékosának választották. Az európai kupaporondon 37 meccsen 17 góllal segítette az Udinesét, ám a jelenlegi idényben már nem teljesít azon a szinten, mint a korábbi években. Az eddig eltelt 18 forduló során 16-szor lépett pályára, és csak négy gólt szerzett, de holtversenyben még így is csapata legeredményesebb játékosa.

Legfrissebb hírek

Véget vetett a Roma veretlenségének, biztosan dobogós és BL-induló az Atalanta

Olasz labdarúgás
2025.05.12. 22:40

Az Inter nyert, a Napoli csak ikszelt – egypontosra csökkent a különbség a tabella élén!

Olasz labdarúgás
2025.05.11. 22:45

Serie A: az Udinese kikapott otthon az utolsó helyezett Monzától

Olasz labdarúgás
2025.05.11. 16:56

A Lazio a 96. percben mentett pontot a Juventus ellen

Olasz labdarúgás
2025.05.10. 20:11

A Milan fordított, és legyőzte a Bolognát

Olasz labdarúgás
2025.05.09. 23:12

Cassano: Akár BL-t nyer az Inter, akár nem, az idénye akkor is kudarc

Bajnokok Ligája
2025.05.06. 18:45

Aleksander Ceferin szerint szörnyű az olasz labdarúgás infrastruktúrája

Olasz labdarúgás
2025.05.06. 15:39

Gyenge játékkal fordított a Milan a Genoa ellen, Leao volt a hős

Olasz labdarúgás
2025.05.05. 22:55
Ezek is érdekelhetik