Osvaldo és a Roma nyerte az „exek mérkőzését”

2013.05.04. 20:40
Az utolsó pillanatokban dőlt el a rangadó (Fotó: corrieredellosport.it)
Az olasz Serie A 35. fordulójában a Fiorentina az AS Romát fogadta, és a lüktető iramú, érdekes mérkőzésen hiába támadtak többet a hazaiak, hiába lőttek két kapufát is, a ráadás második percében Pablo Osvaldo fejesével a rómaiak győztek.

„Mondanom sem kell, hogy különleges mérkőzés lesz számomra a Roma elleni. Tíz esztendőt húztam le a klubnál, rengeteg barátom van itt – vezette fel a Fiorentina–AS Roma találkozót a sárga-vörösökhöz ezer szállal kötődő, színeikben 192 bajnokin 83-szor beköszönő Vincenzo Montella. De nem az egykoron repülős gólörömei miatt „L'Aeroplaninóként” közismert mester miatt volt érdekes ez a mérkőzés, hanem azért, mert a két csapat az aranyat érő bronzért, azaz a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő harmadik hely megszerzéséért harcol egymással (no és a Milannal).

Montella mellett egyébként több „ex” is pályára lépett a két csapatban, lásd közvetítésünket alant, talán ezért is estek egymásnak nagy elánnal már a kezdés után a felek. Lüktető, érdekes és izgalmas volt a mérkőzés, ahogyan a közhely tartja, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, illetve a kapusok is, mert a korábban egy sárga lapot megúszó Gonzalo Rodríguez nemes egyszerűséggel letarolta egy szöglet után a római kapust, Bogdan Lobontot, akit hosszasan kellett ápolni.

Folytatni tudta, és ennek tiszta szívből örültek a rómaiak, mert a félidő hajrájában hatalmasat védve a jobb kapufára tudta simogatni Sztevan Jovetics bombáját. A szünetben aztán kiderült, Lobont nem tudja folytatni, a jónevű argentin, Mauro Goicoechea váltotta. Továbbra is lüktető iramú és élvezhető volt a mérkőzés, amelyen egyre inkább a hazaiak kerültek fölénybe, de Goicoechea két nagy védéssel tartotta a lelket övéiben.

A hajrá felé közeledve Montella bevetette Luca Tonit és Matías Fernándezt is, de a beadásokat rendre lefülelte a római védelem, az átlövésekben pedig nem volt megfelelő erő. Toni a hajrában kihagyott egy helyzetet, Claudio Pizarro zúgó kapufát lőtt – az „exek mérkőzését” végül Pablo Osvaldo nyerte, aki a ráadás második percében a kapuba fejelte a csereember Miralem Pjanic szögletét.

A három ponttal tovább harcol a harmadik helyért és a BL-ért a Roma – a vendégsiker nagy győztese a Milan lehet, amely nevető harmadikká válhat, ha hozza a maga bajnokiját a Torino ellen.

OLASZORSZÁG, SERIE A
35. FORDULÓ

FIORENTINA–AS ROMA 0–1 (Osvaldo 90.)

90. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, GYŐZÖTT A ROMA!

Pjanicé a gólpassz, a vetkőző gólszerző pedig kap egy sárga lapot.

90. PERC: OSVALDO ELDÖNTI! Egy jobb oldali szöglet után PABLO OSVALDO lerázza magáról Gonzalót, és az ötös elől a bal sarokba csúsztatja fejjel a labdát. 0–1!

90. perc: KAPUFA!
Pizarro lő a kapufára 17 méterről, jobbal. Bődületes lövés volt!

87. perc:
Toni fejeli a léc fölé az ötösről Pizarro jobb oldali szögletét, Goicoechea borzalmasan jött ki pedig.

80. perc:
Osvaldo lőhetne az ötös elől, de kifelé cselez, aztán a bal alsó mellé lő, jócskán.

79. perc: Tomovics lesántikál, Romulo váltja.

79. perc: Luca Toni kap sárgát De Rossi visszahúzásáért.

77. perc:
Egy bal oldali beadást De Rossi felkarral ment, nincs tizenegyes.

76. perc:
Osvaldo lő hat méterről, de Marvin Compper blokkolni tudja! Totti és Balzaretti készített elő.

74. perc: Florenzi le, Marquinho be.

74. perc:
Borja Valero lő jobbal 16-ról nem sokkal a jobb alsó mellé. A kapus is beleér még, tehát kirúgás...

70. perc: Luca Toni és Matías Fernández a pályán a hazaiaknál, Jovetics, illetve Aquilani helyett.

69. perc:
A hóhért akasztják: Totti lekönyökli Gonzalót. Sárga nincs most sem.

64. perc: Federico Balzaretti ellöki Nenad Tomovicsot, sárga. Nem sokra rá kap egy ilyet Nenad Tomovics is.

63. perc: Lamela le, Miralem Pjanic váltja.

61. perc: Daniele De Rossi kap egy sárgát, Pizarro gáncsolásáért.

60. perc: EZ IS AZ ÁM!
Cuadrado indítja Ljajicsot, aki az ötös jobb sarka elől lő, de a bevetődő De Rossi és a kivetődő kapus együttes erővel ment.

59. perc: HELYZET!
Ljajics lő jobbal 16-ról a jobb alsó felé, a kapus vetődve véd. Bravúr! Nem sokkal később Pizarro lő 15-ről, jobbal nem sokkal a jobb alsó mellé.

55. perc:
Pasqual bal oldali beadását fejeli a léc fölé hat méterről Gonzalo, majd Ljajics tüzel nem sokkal a bal felső mellé jobbal 16-ról, miután kicselezi Bradley-t.

Veszélyes római támadások, de nem jutnak el lövésig a fővárosiak, majd a lilák nyomnak perceken át.

48. perc:
Goico repül rá Pasqual balról belőtt labdájára.

46. perc:
Aquilani marad le az ötös előtt nem sokkal Valero lövése után.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc: Lobontot Mauro Goicoechea váltja.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ.

45. perc:
Bradley szabálytalankodik, Ljajics-szabadrúgás 28-ról, a léc fölé két méterrel.

45. perc:
Vassziliosz Toroszidisz menti becsúszva Jovetics jobb oldali beadását.

Négy perc a ráadás. Alap.

45. perc:
Érdekes: Jovetics blokkolja Manuel Pasqual középtávoli lövését a tizenhatoson belül.

Lobont orra ismét vérzik, újabb ápolás.

38. perc: KAPUFA!
Aquilani 17 méteres lövését blokkolják a védők, Jovetics elé kerül a labda, aki 11 méterről ballal lő, de Lobont hatalmasat repülve véd a jobb alsó előtt, a kapufa segítségével.

35. perc:
Ismét Cuadrado lő, jobbról, 15-ről a kapu előtt keresztbe el.

Hosszas ápolás.

28. perc:
Jovetics a hálóba talál, de előtte Gonzalo lekönyökölte Lobontot. Sárga ezúttal sincs, csak ápolás.

27. perc:
Totti indul meg középen, Osvaldót indítja a balon, aki jobbal 16-ról lő a bal alsó felé, de Viviano odaér. A másik oldalon ismét Cuadrado kavargat, az ötös jobb sarkán is túllép, majd jobbal az oldalhálóba lő.

„Kategorikusan cáfoljuk a Corriere della Sera hasábjain Massimiliano Allegrivel kapcsolatban megjelent híreszteléseket” – szól a Milan közleménye. Az előzmény: a lap szerint a vezetőedző már meg is egyezett az AS Romával.

20. perc: MICSODA BLOKK!
Juan Quadrado passza után Borja Valero lő ballal 13-ról, középről, Nicolás Burdisso bevetődve ment!

20. perc: NAGY HELYZET!
Totti ad balról nagy helyzetben középre, az ötösön emelkedő Alessandro Florenzi a léc fölé bólint, nem is sokkal.

Újabb retró: Fernando Baiano vs. Aldair.

Ebben az idényben a Juventus 41, a Fiorentina 40 pontot szerzett odahaza.

14. perc:
De Rossi blokkolja bevetődve a Michael Bradley-t kicselező Adem Ljajics 18 méteres lövését.

11. perc:
Eric Lamela cselezget a balon, Gonzalo felökleli, majd ismét hevesen reklamál. Igaza van, rossz játékvezetői döntés, mert sárgát érdemelt volna.

7. perc:
Sztevan Jovetics lő jobbal 22-ről, Bogdan Lobont véd a jobb alsó előtt, magabiztosan.

5. perc:
Totti lő 22-ről, Pizarro blokkol.

3. perc:
Gonzalo Rodríguez fellöki Francesco Tottit, és bárhogyan is esküdözik, szabadrúgás. A sértett lő 25 méterről, jobbal, Emiliano Viviano azonban kiüti a labdát a léc alól.

A firenzeiek közül D. Pizarro és Lupatelli mellett Alberto Aquilani és Luca Toni egykori római.

A másik oldalon Pablo Osvaldo, Bogdan Lobont és Federico Balzaretti egykori firenzei.

1. perc:
David Pizarro felrúgja gyorsan Daniele De Rossit.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta lilában, a vendégek tiszta fehérben.

Ő sem játszik ma, egyik klubban sem...

A vendégeknél a holland kapus, Maarten Stekelenburg maródi.
A római védő, Marquinhos nem játszik, nem tudjuk még, miért.

A hazaiaknál Sztefan Szavics eltiltott, Facundo Roncaglia, Michele Camporese és Giuseppe Rossi sérült.

1964, Alberto Orlando

Egy kis örökmérleg: 151 találkozó, 47 firenzei és 47 római győzelem, 186, illetve 185 rúgott góllal.

„Már játékosként látszódott rajta, hogy kiváló edző lesz belőle. Montella a szakmai tudása mellett rendkívül szuggesztív is, óriási hatással tud lenni a játékosaira – udvarolt egy sort két évtizeddel ifjabb kollégájának Aurelio Andreazzoli, aki kemény meccset vár a Fiorentina ellen.

„Mondanom sem kell, hogy különleges mérkőzés lesz számomra a Roma elleni. Tíz esztendőt húztam le a klubnál, rengeteg barátom van itt. A kellemes érzések ellenére azonban csakis a győzelem számít, hiszen meg kell erősítenünk a helyünket a tabellán. A három ponttal megnyílna a lehetőség arra, hogy a harmadik helyet is megcélozzuk, most a negyedikre hajtunk” – vezette fel a találkozót a sárga-vörösökhöz ezer szállal kötődő, színeikben 192 bajnokin 83-szor beköszönő Vincenzo Montella.

A két edző, Vincenzo Montella (Fiorentina) és Aurelio Andreazzoli (Roma) jó barátok, akik még együtt dolgoztak a Roma sikereiért 2011-ben. Előbbi megbízott vezetőedzője, utóbbi pályaedzője volt a fővárosi alakulatnak.

A kilencven perc a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő harmadik hely megszerzéséért zajlik, jóllehet a rómaiak inkább matematikai, mintsem valós esélyt dédelgetnek – a firenzeiek lemaradása egy, a „farkasoké” hét egység a pillanatnyi harmadik Milannal szemben négy körrel a zárás előtt.

A negyedik fogadja a mögötte hatpontnyi egységgel álló ötödiket a 35. fordulóban.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FIORENTINA–AS ROMA SERIE A-S BAJNOKI ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!