Serie A: a Napoli Cavani vezérletével győzte le a Romát

2013.01.06. 22:40
Cavani háromszor ünnepelte gólját a Roma ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 19. fordulójában a Roma háromgólos vereséget szenvedett Nápolyban. A Napoli győzelméből főszerepet vállalt Edinson Cavani: az uruguayi légiós mindkét félidő elején gólt szerzett, majd a második közepén fejesből a harmadikat, így döntő érdemeket vállalt a három pont megszerzésében.

Gyors góllal teremtett magának jó alapot a folytatásra a házigazda. A rutinos Goran Pandev a jobbösszekötő helyéről ugratta ki a szélről befelé mozgó Cavanit, aki a 4. percben, 12 méterről, jobb külsővel finoman elnyeste a labdát a jobb alsó, rövid sarokba a kifutó Mauro Goicoechea mellett (1–0). A következő helyzetét már nem tudta gólra váltani a Napoli, így előbb kiegyenlítődött a mezőnyjáték, majd a Roma akarata érvényesült. Legalábbis a kapu előteréig, mert ott elfogyott a fővárosiak tudománya. A nápolyi védelem ritkán jött zavarba – így jobbára távolról próbálkoztak a vendégek –, de ha mégis, akkor ott volt a magabiztos Morgan De Sanctis kapus.

A szünet után nem sokat kellett várni az újabb hazai találatra. A 48. percben a bal oldali akció végén az ötösön helyezkedő Cavani elég került a labda, a támadó felpörgette magának, és miután négy római védő sem tudott tisztázni, a kapuba lőtt. Egy blokkolni érkező védő lábán azért olyan gellert kapott a labda, amely átpörgött a vetődő Goicoechea fölött (2–0). Kitámadott a mindent egy lapra feltévő Roma, ám nagy helyzeti a házigazdának akadtak. Ám Marek Hamsík ziccere, majd Cavani egy az egy elleni akciója sem vezetett eredményre. Ezután a roma előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de szívósan védekezett a Napoli, a 67. percben pedig De Sanctis mutatott be egy római támadásnál két bravúrt.

A 70. percben egy jobb oldali szögletnél Cavani ugrott a legmagasabbra – direkt védője nem is volt, Nicolás Burdisso késve váltott rá –, és Goicoechea lábai között fejelt a kapuba (3–0). Ez volt az uruguayi légiós hatodik mesterhármasa a Serie A-ban, a legutóbbit szeptemberben a másik római egylet, a Lazio ellen érte el.

Két perccel később egy szép kiugratás végén Pablo Osvaldo éles szögből szépített ugyan (3–1)., de a rómaiak további felzárkózási törekvéseit nehezítette, hogy a 75. percben Miralem Pjanic megkapta a második sárga lapját, így létszámban megfogyatkozott Zdenek Zeman együttese. A végeredményt Christian Maggio állította be a 90. percben, aki egy ziccert második szándékra tudott gólra váltani (4–1).

20. Siena 19 4 5 10 17–28 –11 11
A Sampdoriától és a Torinótól 1-1, a Napolitól és az Atalantától 2, a Sienától 6 pont levonva.