Nyári szerzeményei repítették a Juventust

2011.09.11. 14:28
A Juve játékosai tétmeccsen nem hibáztak az új stadionban (Fotó: Reuters)
A Juventus 4–1-re megverte a Parmát hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójában. A vasárnap ebédidőben a Juventus Arénában rendezett meccsen remekeltek a torinóiak nyári szerzeményei: Stephan Lichtsteiner, Arturo Vidal és a kölcsön után végleg megszerzett Simone Pepe is betalált, míg Andrea Pirlo két nagyszerű gólpasszt adott.

A Juventus a Parmával csapott össze a torinóiak új stadionja, a Juventus Aréna első tétmérkőzésén (a hivatalos stadionavatón a „zebrák" ikszeltek a Notts County ellen) az olasz bajnokság nyitó hétvégéjén (az első forduló elmaradt a játékosok sztrájkja miatt).

Antonio Conte csapata már a 17. percben megszerezte a vezetést, amikor Andrea Pirlo egy csel után nagyszerűen emelte a labdát a jobb oldalról megiramodó Stephan Lichtsteiner elé, aki jobbal átvette a labdát, majd ballal vendégek kapujába passzolt Antonio Mirante kapus mellett. 1–0

A 39. percben majdnem megduplázta az előnyét a játékot uraló Juventus, miután bal oldali beadást követően Andrea Barzagli fejelte vissza a labdát a rövid sarok irányába, és a leshatárról berobbanó Alessandro Matri a kapuba fejelt, de a bíró les címén nem adta meg a találatot.

A második félidőben sem változott a játék képe: csak a Juventus vezetett veszélyes támadásokat, és az 56. percben Matri ismét közel állt a gólszerzéshez, de ezúttal nem a játékvezető, hanem a kapufa gátolta meg ebben. A bal sarokra tartó lövése befelé pattant, de nem ment át a gólvonalon.

Két perccel később azonban már semmi sem mentette meg a Parmát az újabb találattól. Alessandro Del Piero vezette középen a labdát, majd indította a jobb oldalon Simone Pepét, aki átvétel után kilőtte a kapu jobb oldalát. 2–0

A 74. percben következett az újabb hazai gól. A csereként beálló Arturo Vidal elé került az egyik védőről kipattanó labda a tizenhatos előterében, és a chilei középpályás nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott. 3–0

A negyedik találatra sem kellett sokat várni: a 83. percben ismét Pirlo indított zseniálisan, a nyáron szerződtetett középpályás Claudio Marchisio elé varázsolta a labdát, aki gyönyörű mozdulattal pöccintette át azt a kifutó Mirante fölött. 4–0

A meccs hosszabbításában aztán szépített a Parma: Paolo De Ceglie borította fel Sebastian Giovincót a tizenhatoson belül, amiért piros lapot kapott, a Parma pedig büntetőt. Giovinco állt a labda mögé, és nem hibázott, így a Parma januári 4–1-es torinói sikere után – amikor duplázott – megint betalált korábbi együttese ellen. 4–1

Ennek ellenére a torinóiak elégedettek lehettek: magabiztos győzelemmel kezdték a bajnokságot, és a nyári szerzemények kitettek magukért.

JUVENTUS–PARMA 4–1

SERIE A
2. FORDULÓ
Juventus–Parma 4–1 (Lichtsteiner 17., Pepe 58., Vidal 74., Marchisio 83., ill. Giovinco 92. – 11-esből)