A Juve és az Udinese továbbra is hibátlan

2011.09.18. 17:24
<p>Alessandro Matri gólja győzelmet ért a Juventusnak (Fotó: Action Images - archív)</p>
A Juventus idegenbeli győzelemmel, az Udinese hazai sikerrel őrizte meg százszázalékos mérlegét az olasz labdarúgó-bajnokság 3. – az idény eleji sztrájk miatt valójában 2. – fordulójának vasárnapi játéknapján. A Lazio meglepetésre hazai pályán kikapott a Genoától.

A Juventus az első félidőben is nagy erőket mozgósított, hogy megroppantsa a Sienát, de a hazaiak jól védekeztek, a szünetig nem született gól. Az újrakezdést követően aztán hamar előnybe kerültek a torinóiak: Mirko Vucsinics passzából Alessandro Matri lőtt az üres kapuba. Mint utóbb kiderült, ezzel a góllal a Juve könnyedén el is vitorlázott a győzelemig, két meccs után százszázalékos.

MATRI GYŐZTES GÓLJA

A Lazio gyorsan megszerezte a vezetést a Genoa ellen, Giuseppe Sculli a nyáron igazolt Miroslav Klose passzából talált a kapuba. A második félidő némi meglepetésre a vendégeké volt: az 54. percben a leshatárról kilépő Rodrigo Palacio ütemtelen lövéssel egyenlített, majd a hajrá elején a szlovák Juraj Kucka is betalált. A rómaiaknak volt lehetőségük egyenlíteni (a 95. percben Mobido Diakité fejese például alig ment fölé), de maradt az 1–2 – a Genoa három és fél év után győzte le a Laziót, érdekesség, hogy akkor is idegenben.

A nyitányon az Udinese és a Fiorentina is győzött, egymás elleni meccsük után legfeljebb egyikük mérlege maradhatott makulátlan. Az udinei zebramezesek már az első 25 percben nyomatékosították, hogy nem szándékoznak kiadni kezükből a három pontot: Antonio Di Natale egy kezezésért befújt büntetőből a 8. percben megszerezte a vezetést, majd Mauricio Isla hamarosan beverte a másodikat is.

Két nullpontos csapat is egymásnak feszült, nem kis meglepetésre a vendég Lecce három ponttal tért haza Bolognából. Az első félidő hajrájában Guillermo Giacomazzi érkezett jókor egy kipattanóra, majd a fordulás után egy másik uruguayi, Carlos Grossmüller lőtt szép gólt.

A Catania és a Cesena kiegyenlített első félidőt vívott, a térfélcsere idejére mégis borult az egyensúly – Maxi López büntetőjével a hazaiak kerültek előnybe, és azt meg is őrizték a lefújásig.

A Parma vaskos védelmi hibából lőtt Sebastian Giovinco-góllal sokáig vezetett a Chievo ellen, aztán a 79. percben Alberto Paloschi éles szögből kiegyenlített. Giovinco azonban – aki a nyitó fordulóban betalált volt csapatának, a Juvénak is – a lefújás előtt gólra váltotta Jonathan Biabiany passzát, így a Parma végül három ponttal gazdagodott.