Serie A: Vassék a Bologna legyőzésével menekülnek a kiesés elől

2011.04.02. 20:02
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának nyitó mérkőzésén a Vass Ádámmal felálló Brescia hazai pályán 3–1-re legyőzte a Bolognát, ezzel átmenetileg elmozdult a kiesést jelentő 19. helyről, és feljött a 17. pozícióba.

A mérkőzés 9. percében már kétgólos előnyben voltak a hazaiak: előbb Perparim Hetemaj, majd Davide Zoboli volt eredményes. A 30. percben a vendégek házi gólkirálya, Marco Di Vaio szépített – és ezzel beérte a góllövőlistán a harmadik helyen Samuel Eto'ót –, így 2–1-es állásnál ért véget az első játékrész.

A fordulás után aztán a 65. percben Andrea Caracciolo büntetőből kialakította a 3–1-es végeredményt.

SERIE A
31. FORDULÓ
Brescia–Bologna 3–1 (Hetemaj 3., Zoboli 9., Caracciolo 65. – 11-esből, ill. Di Vaio 30.)

1. Milan 30 18 8 4 51–22 +29 62
2. Internazionale 30 18 6 6 56–32 +24 60
3. Napoli 30 18 5 7 46–27 +19 59
4. Udinese 30 17 5 8 56–30 +26 56
5. Lazio 30 16 6 8 36–25 +11 54
6. Roma 30 14 8 8 47–41 +6 50
7. Juventus 30 12 9 9 45–38 +7 45
8. Palermo 30 13 4 13 45–46 –1 43