Zlatan Ibrahimovic góllal tért vissza az Internazionaléba

2009.03.07. 20:37
A Serie A 27. fordulójának második szombati mérkőzésén a listavezető Interben a visszatérő Zlatan Ibrahimovic és Mario Balotelli volt eredményes, a többet támadó, és veresége ellenére is ötödik Genoa nem tudott kifogni Júlio Césaron.
Ibrahimovic góllal tért vissza
Fotó: Action Images

MINDENT AZ OLASZ BAJNOKSÁGRÓL

A jóiramú mérkőzésen már a második percben vezetést szerzett az Inter, ekkor Dejan Sztankovics passzával indult meg Zlatan Ibrahimovic, akkor Matteo Ferrari díszkiséretében emelt át a kifutó Rubinho felett.

A kapott gól után felpörgött a hazai együttes, és főleg hosszú indításokkal, próbálta megzavarni a milánói csapat védelmét.

Az első nagy hazai lehetőségre a 21. percig kellett várni, Giuseppe Biava jobboldali beadását fejelte kapura Thiago Motta, ám Júlio César hatalmas bravúrral védett, igaz ekkorra már egy cserén túl volt az Inter, Marco Materazzit négy perccel korábban sérülés miatt kénytelen volt lehozni José Mourinho.

Az első félórához közeledve újabb Genoa lehetőséget jegyezhettünk fel, Giuseppe Sculli próbálkozását is hárította Júlio César, majd újabb Inter csere, ezúttal Nicolas Burdisso sérült meg, Sulley Ali Muntari váltotta.

A 45. percben ismét hatalmas lehetőség a hazaiak előtt, és ismét nagyszerű védés, egy beadást követően Thiago Motta lefejelte védőjét, Biava még beleszúrt, de Júlio César védeni tudott, majd Diego Milito ismétlését is megfogta a mérkőzés legjobbja. A félidő krónikájához tartozik, hogy Motta szabadrúgása Mario Balotelli kezéről szállt a kapu fölé.

A második játékrész úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, az 50. percben ismét Biava próbálkozott, és ismét Júlio César nyerte kettejük összecsapását.

A 61. percben megduplázta előnyét az Inter, egy hatalmas indítást követően Ibrahimovic csúsztatott Balotellihez, aki elhúzta a kapus mellett, majd egy visszacsel után kapura lőtt, a visszafutó Marco Rossi a gólvonal környékéről kirúgta a lövést, a játékvezető szerint a labda teljes terjedelmével áthaladt a gólvonalon – ezzel persze nem sok Genoa játékos értett egyet –, és középkezdést rendelt el.

A változatosság kedvéért ismét Biava került helyzetbe, a 76. percben már az Inter kapusa is verve volt, ám a pattogó lövése végül elkerülte a bal oldali kapufát.

A mérkőzés végén még Maicon parádézott egy keveset, két nagyszerű csel után lövése már gyengébbre sikerült, és elkerülte a kaput, ezzel legalább szépített a kapura lövési statisztikán, amelyet így csak 16–8-ra nyert meg a hazai csapat. Az eredmény azonban 0–2, így az Inter egy lépéssel ismét közelebb az újabb bajnoki címhez.

A szombati nap korábbi találkozóján, ahogy azt már korábban megírtuk, az AS Roma 1–1-es döntetlent játszott az Udinese ellen, Daniele de Rossi kiállítása miatt 32 percig emberhátrányban játszva, így a Genoa veresége ellenére is ötödik a táblázaton. De Rossinak egy perc alatt sikerült kiharcolnia a két sárga lapot.