Az utolsó pillanatban kiénekelték a sajtot a farkasok szájából

2007.11.04. 17:05
A 90. percig győztesnek érezhette magát az AS Roma az Empoli otthonában, ám a toszkán kiscsapat kétgólos hátrányból tudott egyenlíteni. A második gólt Giovinco szabadrúgásból rúgta a kilencvenedik perc letelte után.
Giuly góljával vezetést szerzett ugyan az AS Roma, de végül meg kellett elégedniük egy ponttal a fővárosiaknak
Reuters
Reuters

Az AS Roma együttese jó hangulatban készülhetett az Empoli elleni idegenbeli találkozóra, hiszen a hétközi fordulóban sikerült legyőzniük a városi rivális Laziót.

Most is jól kezdtek Luciano Spalletti fiai, nem kellett negyedórát várni a vezető gól megszerzésére: az Empoli védői csak asszisztáltak, amikor egy sokpasszos támadás után Giuly elé került a labda, és az apró francia a bal sarokba lőtt.

A vendégcsapat a félidő további részében is alakított ki nagy helyzeteket, de sem Perrotta, sem Mancini nem tudta ezeket gólra váltani.

A 33. percben már nem tudott senki menteni hazai részről, ugyanis Mancini remek beadása után a szabadon érkező Brighi fejelt a jobb sarokba.

Szünet után némileg aktívabb lett az Empoli, két veszélyes fejessel jelezték a hazaiak, hogy ők is a pályán vannak. A rómaiak azonban visszavették a játék irányítását, de a kapu előtt már nem koncentráltak eléggé, így előnyüket nem tudták tovább növelni.

Esett gól azonban a másik oldalon: Vannucchi indult meg, nem tudták szerelni, és a hazaiak középpályása óriási gólt ragasztott a felső sarokba. A kapott gól után veszélyes jelenetek játszódtak le a római kapu előtt, de az egyenlítés – ekkor még – nem sikerült. Sőt, a 88. percben Vucsinics végleg eldönthette volna a meccset, ám óriási helyzetben kapu mellé lőtt.

Éppen letelt a kilencven perc, amikor jobbról szabadrúgáshoz jutott az Empoli: Giovinco meglepte Donit, és a beadásra számító kapus fölött a jobb felső sarokba tekert, ezzel pontot mentett csapatának.

Az első félidő végén elrendezte a vitás kérdéseket a Sampdoria. A Cagliari vendégeként pályára lépő együttes Volpi 24 méteres bombájával szerzett vezetést a 33. percben, majd a szünetig Caracciolo és Maggio is betalált.

A 24. percben Doni ugyan büntetőt hibázott, de a második félidőben a maga javára fordította a meccset az Atalanta. Langella három perc alatt kétszer volt eredményes. Hazai pályán pontot mentett a Napoli, Lavezzi a 90. percben szerezte az egyenlítő gólt. A Reggina így továbbra is nyeretlen.

A hazai csapatoknak nem sikerült győznie a 15 órakor kezdődő meccseken, öt döntetlen mellett két vendéggyőzelem született.

OLASZ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

11. FORDULÓ
Cagliari – Sampdoria 0-3 (Volpi 33., Caracciolo 39., Maggio 44.)
Catania – Atalanta 1-2 (Spinesi 82. ill. Langella 57., 59.)
Empoli – Roma 2-2 (Vannucchi 67., Giovinco 90. ill. Giuly 14., Brighi 32.)
Genoa – Palermo 3-3 (Leon 59., 66., Borriello 82. ill. Cavani 8., Brienza 75., Amauri 90+1.)
Livorno – Udinese 0-0
Napoli – Reggina 1-1 (Lavezzi 90. ill. Vigiani 54.)
Parma – Siena 2-2 (Corradi 24., Matteini 80. ill. De Ceglie 34., Galloppa 90.)