UEFA-kupa: mégis indulhat az AC Milan?

Vágólapra másolva!
2006.07.19. 21:37
Címkék
Az Olasz Labdarúgó-szövetség elutasította a bundabotrányban kirótt büntetések miatt a tabellán hetedikre helyre előrelépett Empoli licenckérelmét, így jelen állás szerint az AC Milan is képviselheti az országot a második számú nemzetközi kupasorozatban, az UEFA-kupában.
A szövetség döntésének értelmében, a bundabotrányban való érintettsége miatt az AC Milan mínusz 15 ponttal kénytelen kezdeni a 2006-2007-s idényt, míg idei teljesítményéből éppen annyi pontot vontak le – 44-t -, amelynek köszönhetően a nyolcadikra csúsztak vissza és így egy helyezéssel lemaradtak volna az UEFA-kupáról.

Az illetékesek viszont nem számoltak az Empolival, amely először nem is akarta vállalni a kupaindulást, ám végül mégis bepróbálkoztak.

A jószándék azonban részükről még kevés volt, így viszont a Milan viszonylag olcsón megúszhatja a bundaügyet.

Legalábbis a másik három, élvonalból is kizárt riválisához képest mindenképpen, hiszen nekik jelen állás szerint – a fellebbezések miatt még nem került véglegesen pont az ügy végére – az első osztály mellett a nemzetközi kuparészvételtől is el kellett búcsúzniuk.

Legfrissebb hírek

Európai kézilabdaligák: tíz magyar góllal jutott tovább a Thüring

Kézilabda
9 perce

Jégkorong NEK: a magyar válogatott legyőzte a házigazda franciákat

Jégkorong
44 perce

Vívás: Szemes Gergő ezüstérmes a mallorcai világkupaversenyen

Egyéb egyéni
53 perce

„Elfelejthetem a bajnokságot” – Verstappen lemondóan nyilatkozott a Q1-es kiesése után

F1
59 perce

Tíz góllal is vezetett, végül öttel nyert a Metz Debrecenben a női kézi BL-ben

Kézilabda
1 órája

Férfi vízilabda Konferenciakupa: a Honvéd ötméteresekkel kapott ki a Posillipótól

Vízilabda
1 órája

Vérbeli rangadó volt: nyolc gól a Paks–Kisvárda mérkőzésen, a végén egy piros lap

Labdarúgó NB I
1 órája

Vladimir Radenkovics marad a DVTK vezetőedzője

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik