A nyíregyháziak kisváltósúlyú klasszisa hétfőn Instargram-oldalára feltöltött videóban számolt be arról, hogy a beavatkozás elkerülhetetlenné vált és kedden a Sportkórházban műtik meg.
A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes, Európa Játékok-harmadik Kovács Richárd elmondása szerint a párizsi olimpiai felkészülést úgy csinálta végig, hogy mindkét válla fájt, majd az olimpia után igyekezett elkerülni az operációt, de december elején a bal vállát muszáj volt megműteni.
Kiemelte, a beavatkozás után a rehabilitáció jól haladt és a tervek szerint augusztusban bemutatkozott volna a profik között, majd szeptemberben a liverpooli amatőr világbajnokságon érmet szeretett volna nyerni. Ám menet közben a jobb válla nem gyógyult meg, így azt is meg kell műteni, azaz első profi meccsére még várnia kell és a vb-ről is lemarad idén.