Ökölvívás: Olaszország és Thaiföld ad otthon az olimpiai kvalifikációs tornáknak

Vágólapra másolva!
2023.08.26. 13:08
null
Illusztráció: AFP
Két magyar ökölvívó, Hámori Luca és Kovács Richárd már a júniusi Európai Játékokon bebiztosította a helyét a jövő évi párizsi olimpián. A válogatott többi versenyzőjének még két világkvalifikációs versenyen lesz lehetősége kijutni a játékokra.

Az első kvalifikációs tornát Európában, az olaszországi Busto Arsizióban rendezik meg február 29. és március 12. között – az olasz városban összesen 49 kvótát osztanak ki. Az utolsó lehetőség a kvótaszerzésre május 23. és június 3. között lesz a thaiföldi Bangkokban, ahol a fennmaradó 51 kvótáért bokszolnak. A párizsi olimpiát hét férfi(51, 57, 63.5, 71, 80, 92 és +92 kg – Kovács Richárd 63.5 kg-ban szerzett kvótát) és hat női (50, 54, 57, 60, 66, 75 kg – Hámori Luca 66 kg-ban indul) súlycsoportban rendezik meg. A NOB által nem elismert IBA (Nemzetközi Ökölvívó-szövetség) helyett nemcsak az olimpiai tornát, de a kvalifikációt is a Nemzetközi Olimpiai Bizottság rendezi és felügyeli.
Legfrissebb hírek

Hornyák Zsolt csapata megtréfálta a Ferencvárost; Káprázatos ünnepséget szervezett a Magyar Ökölvívók Szövetsége a Hősök terén

E-újság
20 órája

Ünnepi pofonosztás a Hősök terén

Ökölvívás
22 órája

Smokin’ Joe kifüstölte ellenfeleit – elsöprő erejű balhorgai elől menekültek, nem sok sikerrel

Népsport
Tegnap, 9:32

A legendák velünk élnek – 100 éves a Magyar Ökölvívók Szövetsége

Népsport
Tegnap, 7:53

Csak egyszer volt 0–0 az FTC–Puskás Akadémia; 100 éves a Magyar Ökölvívók Szövetsége

E-újság
Tegnap, 0:24

„Egy kézzel is kivégzem” – Erdei Zsolt és Kótai Mihály szópárbajjal hangol a szombati bokszmeccsükre

Ökölvívás
2025.08.14. 13:21

Tizenhat magyar bunyós utazhat Liverpoolba a vb-re

Ökölvívás
2025.08.13. 17:19

Böjte Csaba: A boksz igazi keresztény sport, hiszen jobb adni, mint kapni

Egyéb egyéni
2025.08.12. 12:41
Ezek is érdekelhetik