Profi ökölvívás: a kórházi ágyáról gratulált Pacquiaónak Margarito

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2010.11.16. 13:20
Műtétre várva, a kórházi ágyából gratulált az őt magyar idő szerint vasárnap hajnalban legyőző, és ezzel a WBC (Bokszvilágtanács) nagyváltósúlyú vb-övét megszerző Fülöp-szigeteki Manny Pacquiaónak a mexikói Antonio Margarito.

„Mindent beleadtam, amit tudtam, de sajnos képtelen voltam felülkerekedni a világ jelenlegi legjobb harcosán – nyilatkozta Margarito. – Egy percre sem fordult meg a fejemben, hogy feladjam a küzdelmet, az utolsó pillanatig győzni akartam."

Jóllehet a közép-amerikai bokszolónak valóban sikerült talpon kihúznia mind a 12 menetet, a küzdelem lezárulta óta kórházi kezelésre szorul, jelenleg pedig műtétre vár. A mérkőzést követően a mexikói arca annyira fel volt dagadva, hogy a jobb szemét csak résnyire tudta kinyitni, így orvosai egyelőre nem tudnak hozzáférni a törött szemüregcsonthoz.

Az összecsapást nagy fölénnyel, 120:109, 118:110, 119:109-es pontozással megnyerő Pacquiao sikerével a nyolcadik súlykategóriában ért fel a csúcsra.

Legfrissebb hírek

Smokin’ Joe kifüstölte ellenfeleit – elsöprő erejű balhorgai elől menekültek, nem sok sikerrel

Népsport
12 órája

A legendák velünk élnek – 100 éves a Magyar Ökölvívók Szövetsége

Népsport
13 órája

Csak egyszer volt 0–0 az FTC–Puskás Akadémia; 100 éves a Magyar Ökölvívók Szövetsége

E-újság
21 órája

„Egy kézzel is kivégzem” – Erdei Zsolt és Kótai Mihály szópárbajjal hangol a szombati bokszmeccsükre

Ökölvívás
2025.08.14. 13:21

Tizenhat magyar bunyós utazhat Liverpoolba a vb-re

Ökölvívás
2025.08.13. 17:19

Böjte Csaba: A boksz igazi keresztény sport, hiszen jobb adni, mint kapni

Egyéb egyéni
2025.08.12. 12:41

Ökölvívás: óriáskamion Papp Lászlóval, Kokóval és a magyar bunyó többi legendájával

Ökölvívás
2025.08.05. 14:05

Profi boksz: döntetlennel tért vissza a ringbe Manny Pacquiao

Ökölvívás
2025.07.20. 09:02
Ezek is érdekelhetik