Ligue 1: nincs fékezés, a Lens újra nyert, üldözi a PSG-t

A Lens 2–1-re nyert az utolsó helyezett Angers vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának szombat esti mérkőzésén, és kétpontnyira megközelítette az első helyen álló PSG-t. A kora esti mérkőzésen az Ajaccio kétgólos hátrányát még az első félidőben kétgólos előnnyé alakította, és 4–2-re le is győzte vendégét, a Strasbourgot.

Ligue 1: gólt szerzett Neymar, Messi és Mbappé, de így is megszorongatták a PSG-t

Bár kétszer is hátrányba került, a Paris Saint-Germain hazai pályán 4–3-ra legyőzte a Troyes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójának szombati játéknapján. A késő esti mérkőzésen a Marseille nem tudta megőrizni kétgólos előnyét, be kellett érnie a 2–2-vel Strasbourgban – a hazaiak a 93. percben egyenlítettek.

Ligue 1: gólgazdag mérkőzésen ikszelt a Lorient

Fordulatosan alakultak a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 12. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzései: a Lorient kétszer is hátrányból egyenlített, mínusz kettőről állt fel a Strasbourg, és hajrában szerzett góllal nyert a Reims.

Ligue 1: David duplázott, ezzel megelőzte Eden Hazard-t

A Lille idegenben 3–0-ra nyert a Strasbourg ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Ligue 1: nyert a Monaco, már csak egy pontra a PSG-től a Lorient

Elvitte a három pontot az AS Monaco a Montpellier otthonából a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Ferencváros El-ellenfele ezzel már az ötödik helyet foglalja el hazája bajnokságában. Tovább folytatta remek sorozatát a Lorient, újabb győzelmének köszönhetően már csak egy pontra van a listavezető Paris Saint-Germaintől.

Ligue 1: a kiállítás megpecsételte a Strasbourg sorsát a Rennes ellen

A Rennes 3–1-re nyert a Strasbourg vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának szombati játéknapján.

Ligue 1: nem láthattak gólt a nézők Strasbourgban

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában a Strasbourg otthon 0–0-s döntetlen játszott a Clermont-nal.

Ligue 1: rangadót nyert a Lens, átvette az első helyet a PSG-től

A Lens hazai pályán 2–1-re legyőzte a Rennes-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén, és átvette a tabella első helyét a meccshátrányban lévő PSG-től. Délután is hazai győzelem született, az Auxerre 1–0-ra verte az egyelőre nyeretlen Strasbourgot, és feljött az ötödik helyre.

Ligue 1: 3762 nap után nyert élvonalbeli meccset az Auxerre

Az Auxerre 2–1-re győzött a Montpellier vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján, azaz 1996 bajnokcsapata 3762 nap után újra élvonalbeli sikert ünnepelhetett. A meccs négy kiállítást hozott, de villant a piros máshol is, a Nice például – amely három forduló után nyeretlen – szintén kilenc emberrel fejezte be az 1–0-ra elveszített clermont-i meccsét.

Ligue 1: Messi varázslatos gólt lőtt; Neymar: gól, 3 gólpassz

A Paris Saint-Germainnek nem okozott nehézséget megnyerni az első mérkőzését a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2022–2023-as idényében: a párizsiak már az első félidőben háromgólos előnyt szereztek, és 5–0-ra nyertek a gyengécske Clermont Foot vendégeként. A kora esti mérkőzésen is idegenbeli siker született: a Monaco 2–1-re győzött Strasbourgban.

Tenisz: Ruud nyert Genfben, Kerber Strasbourgban

A címvédő Casper Ruud nyerte meg a genfi, 598 ezer euró (222 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, míg a nőknél a német Angelique Kerber bizonyult a strasbourgi, 251 ezer dollár (91.6 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna győztesének.

Ligue 1: Gameiro 11 gólnál jár, él a Racing európai reménye

A Strasbourg idegenben 1–0-ra győzött a Brest ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 36. fordulójának szombati mérkőzésén, így továbbra is jó esélyt őriz arra, hogy ott legyen az európai kupaporondon a következő idényben.

Ligue 1: kettővel is vezetett, de csak ikszelt a PSG

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának első mérkőzésén a bajnoki címet már bebiztosító Paris Saint-Germain két góllal is vezetett, de nem tudott nyerni Strasbourgban (3–3) – Kylian Mbappé duplája mellett egy gólpasszt is kiosztott.

Ligue 1: a 90. percben mentett pontot a Lyon; győzött az OM

A Lyon 1–1-es döntetlent játszott a Strasbourg ellen idegenben, míg a Marseille 2–0-ra legyőzte a Montpellier-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ligue 1: az Ukrajnából elmenekült brazil góljával győzött a Lyon

A Strasbourg 1–0-ra győzött a Lens ellen, az Olympique Marseille fordított és nyert a kiesőjelölt Saint-Étienne kárára, az Olympique Lyon a Sahtar Donecktől kölcsönzött Tete góljával diadalmaskodott, a Nantes és a Monaco is fontos három pontot gyűjtött be a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójában vasárnap.

Férfi kosár BL: visszavágna a Falco a súlyos hazai vereségért

A francia bajnokság hatodik helyezettje ellen lép pályára hétfő este a szombathelyi együttes a Bajnokok Ligája 2. csoportkörében. Ha kikap, kiesik.

Ligue 1: idegenben nyert a Montpellier, otthon a Rennes

Szoros mérkőzésen 1–0-ra győzte le idegenben a Montpellier a Lorient-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában. A Rennes hazai környezetben 4–1-re kiütötte a Troyes-t.

Férfi kosár BL: a vége nagyon nem sikerült, kikapott a Falco

Harmadszor is vereséget szenvedett a Falco a férfi kosárlabda Bajnokok Ligájában: a szombathelyiek három negyeden át szoros csatát vívtak a Strasbourg legénységével kedd este, de a hajrában elvesztették a fonalat, és súlyos, 85–63-as vereséget szenvedtek francia vendégüktől.

Ligue 1: ötöt vágott a Reims; otthon kapott ki a Nice

A Reims 5–0-ra legyőzte a Bordeaux-t, míg a Nice otthon szenvedett vereséget a Clermont-tól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Ligue 1: a második Nice után a harmadik Lens is kikapott

Már a negyedik percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Troyes, amely 1–0-ra legyőzte a Nice-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójában, míg a második helyen álló Lens a Montpellier otthonában kapott ki 1–0-ra.

Kézilabda Eb: Tudta-e?