1. (1.)Green Bay Packers (10–3)
Aaron Rodgers ismét ellenállhatatlanul játszott, úgy tűnik, hogy otthon lehetetlen meglepni a Green Bayt, és Rodgers sem tud hibázni. A „sajtfejű" támadógépezet ötszáz yardot és öt hatpontost szerzett, ez pedig túl sok volt Falconsnak. A második játékrészre leeresztett a védelem, ami aggasztó lehet a folytatást tekintve, nagy kérdés, hogy ez csak átmeneti volt-e, vagy kipukkadt az egység. Mi előbbire tippelünk.
2. (2.) New England Patriots (10–3)
Izgalmas mérkőzésen megverte a New England a San Diegót, a Pats ezzel tizedik győzelmét zsebelte be a szezonban, sorozatban pedig tizenkettedik éve a csapatnak, ahol legalább tíz győzelmet tud felmutatni. A találkozó leginkább a Patriots védelméről szólt, amely ismét remekül teljesített, és szinte teljesen semlegesítette Philip Riverst. Vasárnap a Miamit fogadja a gárda, és megszerezheti tizenegyedik sikerét is – szerintünk meg is fogja.
3. (3.)Denver Broncos (10–3)
Peyton Manning nem adott touchdownpasszt a Buffalo ellen, így 51 találkozó után megszakadt remek sorozata. A Broncos viszont nyert, C. J. Anderson pedig három futott TD-nal járult ehhez hozzá. Az utolsó negyedre leeresztett a gárda, ráadásul Julius Thomas mellett most már Demaryius Thomas is sérült, a sok szerencsétlen eset pedig megnehezítheti a Denver dolgát az utolsó hetekre, ahol hatalmas harc lesz először a csoportgyőzelemért, majd a rájátszásbeli kiemelésekért. Vasárnap a San Diego következik idegenben, ha Manningék nyernek, azzal bebiztosíthatják első helyüket az AFC Nyugatban.
4. (5.)Seattle Seahawks (9–4)
A címvédő Seattle sorozatban harmadik mérkőzését nyerte meg, és ezzel továbbra is szorosan az Arizona nyomában van, ami az NFC Nyugati csoportjának első helyét illeti. A védelem továbbra is hozza az tavalyi, félelmetesen jó formáját, Russell Wilson pedig még a gyenge támadóegységből is közepeset tudott faragni. Földön és levegőben egyaránt megállíthatatlan, három touchdownjára az Eaglesnek nem volt válasza. A 14. fordulóban a gödörben lévő 49erst fogadja a Seahawks.
A 1–10. forduló eredményei |
Az alapszakasz menetrendje |
A csoportok állása |
A konferenciák állása |
A rájátszás menetrendje |
5. (6.)Indianapolis Colts (9–4)
Megverte az Indianapolis a Clevelandet, ám valljuk be, a mérkőzés képét tekintve gyengébb volt a Colts a Brownsnál. A támadósor nagyon gyenge napot fogott ki, ismét több eladott labda jött a buta hibákból, a védelem viszont rendre leparancsolta a pályáról a Bryan Hoyer vezette Barnákat, életben tartva ezzel a Colts győzelmi esélyét. A második félidőre aztán sikerült felszívnia magát Andrew Lucknak, és amikor nagyon kellett, ismét villanni tudott. Ezúttal 32 másodperccel a találkozó vége előtt adta a mindent eldöntő TD-passzt T. Y. Hiltonnak, amellyel csapata 25–24-es diadalmaskodott végül.
6. (7.)Arizona Cardinals (10–3)
Nagyon kellett a Chiefs elleni győzelem a Cardinals számára, Bruce Arians együttese ugyanis az elmúlt két mérkőzésen egyaránt alulmaradt. Andre Ellington futó sérültlistára került, ám az őt helyettesítő Kerwynn Williams nagyszerűen játszott, a legfontosabb pedig továbbra is az lesz, hogy Drew Stanton ne hibázzon irányító poszton. A csütörtök esti rangadón az Arizona legközelebb a rivális Ramshez utazik.
7. (4.)Philadelphia Eagles (9–4)
A címvédő Seahawks elleni összecsapás bebizonyította, hogy a Mark Sanchez vezette Eagles-támadósornincs azon a szinten, hogy a címvédő Seahawkséhoz hasonló, elit védelmek ellen is nyerni tudjon. A Philadelphia a 14. játékhéten a csoportrivális Dallast fogadja, ez a találkozó akár a kvartett első helyéről is dönthet, hiszen mindkét együttes egyaránt 9–4-es mérleggel áll.
8. (8.)Detroit Lions (9–4)
Tampa Bay elleni sikerével a Detroit továbbra is ragad a Green Bayre a csoportban. Matt Stafford 311 yardot és három TD-t passzolt, Calvin Johnson pedig ismét nagyot játszott, 158 egységig, és egy hat pontot érő elkapásig jutott. A védelem irányítósiettető-egysége ismét remekelt, hatszor is földre vitték Josh McCownt, ráadásul az egész mérkőzésen a nyakában lógtak. A 15. fordulóban a Minnesotát fogadja a Detroit.
9. (9.)Dallas Cowboys (9–4)
A Dallas gond nélkül átlépett a Chicagón – helyszíni beszámoló itt! DeMarco Murray ismét szenzációs teljesítményt nyújtott, szezonbeli legjobbjával, 179 futott yarddal és TD-nal segítette csapatát a sikerhez. Tony Romo csupán 205 yardot passzolt, ám emellett három touchdownt is kiosztott. A védelem hozta jó formáját, és szinte teljesen leradírozta a pályáról a Bears sztárelkapóit, akiknek már csak akkor termett némi babér, amikor a találkozó már eldőlt. Hétfő hajnalban jöhet az Eagles elleni visszavágó, amely könnyen lehet, hogy a csoportgyőzelemről dönt majd.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
10. (10.)Cincinnati Bengals (8–4–1)
Andy Dalton remekül játszott a Steelers ellen, és összesen három hatpontost szerzett, míg az elkapó A. J. Green 224 yarddal és TD-nal fejezte be a Steelers elleni rangadót, ám ez sem volt elég a győzelemhez. A Cincy védelme a negyedik negyedben 25(!) pontot kapott, amit nem bírt el a csapat. A hétvégén ismét egy csoportmeccset rendeznek az AFC Északi kvartettjében, ahol – immáron Johnny Manziellel – a Cleveland fogadja a Bengalst.
11. (17.)Pittsburgh Steelers (8–5)
A Steelers 25 pontot pakolt be az utolsó negyedben csoportrivális Bengalsnak kettejük rangadóján, ezzel végül simán, 42–21-re felül is múlta ellenfelét. Elképesztően szoros a verseny az AFC Északi négyesében. Le'Veon Bell futó ismét parádés napot zárt, földön és levegőben összesen 235 egységgel és három hatpontossal járult hozzá a pittsburghi győzelemhez. Vasárnap irány Atlanta, ahol a kulcs a védelemnél lesz, hogy meg tudja-e majd állítani a Falcons támadóegységét.
12. (13.)San Diego Chargers (8–5)
Jól tartotta magát a Chargers a Patriots ellen, ám Philip Riverséknek végül nem sikerült legyűrni Tom Bradyéket. A lehetőség megvolt, hiszen a védelem a két nagy hibáján kívül is erőn felül teljesített, ám a támadógépezet besült, és nem tudott átjutni a Darrelle Revis vezette védelmen. Vasárnap a rivális Broncos ellen játszik rangadót a San Diego, ha pedig kikap, akkor már csak wild cardban juthat be a rájátszásba.
13. (18.)Baltimore Ravens (8–5)
Szörnyen kezdett a Ravens a Dolphins ellen, ám a második negyedtől átvette az irányítást, és végül simán, 28–13-ra nyert. A védelem a második félidőben csupán három pontot engedett, így a Baltimore továbbra is versenyben van az AFC Északi csoportjának első helyéért. A 15. játékhéten a Jaguars ellen kötelező a győzelem.
14. (19.)Houston Texans (7–6)
Arian Foster ismét remek teljesítményt nyújtott, 127 yardja és TD-nal járult hozzá a Houston győzelméhez, mellette pedig cseréje, Alfred Blue és az irányító Ryan Fitzpatrick is pontot szerzett. A védelem parádézott, a főszereplő ismét a passzsiettető J. J. Watt volt, aki háromszor is földre vitte Blake Bortlest. Vasárnap Indianapolisba látogat a Texans, ahol a csoportrivális Colts ellen kellene villantani valamit. A meccs esélyese az Indy.
15. (11.)Kansas City Chiefs (7–6)
Nincs jó formában a Kansas City manapság. Jamaal Charles fantasztikusan játszik, ám egyedül nem elég, Alex Smithnek ismét elő kell szednie a jobbik énjét, mert a Chiefs így biztosan nem jut be a rájátszásba. Smith több mint egy éve nem adott TD-passzt elkapónak, ami valljuk be, siralmas statisztika. Hétvégén a Raiders ellen kellene begyűjtenie a kötelező győzelmet a KC-nek, ám a két csapat első találkozója alapján ez minden bizonnyal sokkal nehezebb lesz a vártnál.
16. (12.)Miami Dolphins (7–6)
A Ravensszel nem bírt a Dolphins. Remek első negyed után csődöt mondott a Ryan Tannehill vezette támadószekció, és a 28–13-as vereség után a csapat nagyon messze került a wild card helytől is. Nincs mese, mind a három soron következő találkozóját nyernie kell a Delfineknek. Nem lesz könnyű, miután vasárnap New Englandbe látogat a gárda.
17. (15.)Buffalo Bills (7–6)
Hiába a remek utolsó negyed, az első háromban a Bills gyenge támadóegysége pontot is alig tudott feltenni a Broncos ellen a táblára, így végül nem volt esélye arra, hogy behúzza a találkozót. A védelem ismét szállította a labdaszerzéseket, de Kyle Orton továbbra sem dobál jól, és rendre elszalasztja a lehetőségeket. A Buffalo még lőtávolban van a playoffért zajló harcban, ám a sorsolása pokoli nehéz lesz, elsőként a Packerst kellene meglepni.
18. (16.)Cleveland Browns (7–6)
Már a Colts elleni találkozó előtt kialakult a szurkolók között a két ellenpólus, az egyik Brian Hoyer mellett kardoskodott, míg a másik az újonc Johnny Manzielt részesítette előnyben. A hétvégi gyenge játéka után Hoyer elvesztette a támogatást az edzői körben is, így amit eddig csak sejteni lehetett, a Bengals ellen már Manziel futhat ki kezdőként a pályára. Nagyon sokat várnak „Johnny Footballtól", a Cincinnati kétarcú védelme ideális lesz arra, hogy bizonyítson a fiatal játékos.
19. (21.)St. Louis Rams (6–7)
A Rams a Raiders után a Washingtont is lenullázta, ilyenre pedig 1945 óta nem volt példa a csapat történetében. A védelem nagyon összeállt, Robert Quinnék elképesztő nyomást helyeznek az ellenfél irányítóira, és bár a támadósor nem jó, Shaun Hill nem is hibázik, egy-két touchdownpasszt pedig rendre kioszt, ami bőven elegendő a győzelemhez. Habár papíron van esélye a rájátszásra a Ramsnek, azért valljuk be, elképesztően nagy csodának kellene történnie, hogy ez sikerüljön. Csütörtökön mindenesetre az Arizonát fogadja a St. Louis.
20. (14.)San Francisco 49ers (7–6)
A Raiders ellen papírforma lett volna a siker, ám a San Francisco ismét elszórakozta a lehetőségét, és egy verhető csapattól kapott ki, 7–6-os mérlegével pedig nagyon távol került a rájátszástól. Jim Harbaugh vezetőedzőért továbbra is sorban állnak a klubok, sokan vinnék őt. Minden bizonnyal hamar kiderül majd, hogy hol köt ki az idény után, a 49ers ugyanis szinte biztosan megválik majd tőle, ezen pedig már a rájátszás elérése sem segítene.
21. (23.)Minnesota Vikings (6–7)
A Minnesota hosszabbításban győzte le a Jets csapatát. Az újonc Teddy Bridgewater ismét jól játszott, és a legnehezebb pillanatokban sem remegett meg a keze, és 87 yardos TD-átadásával a Vikingek végül 30–24-re nyertek. Az újonc irányító olyannyira meggyőzte edzőit, hogy azok jelentették, a Vikings bizony Bridgewater csapata. Vasárnap a Detroitot kellene meglepni.
22. (20.)Atlanta Falcons (5–8)
Kikapott az Atlanta a hétfő esti rangadón, ám még így is vezeti csoportját. A Packers elleni összecsapás Matt Ryan elképesztő hibáján, és a gyenge első félidőn ment el, így Ryanék végül hiába repesztettek a nagyszünet után, végül már nem tudták a javukra fordítani az állást. A Falcons számára a folytatás a lényeg, elsőként a Steelerst kellene megvernie a csoportja megnyeréséhez.
23. (25.)Carolina Panthers (4–8–1)
A Panthers 41–10-re kiütötte a rivális New Orleanst – helyszíni beszámoló itt! Cam Newtonéknak ezúttal minden összejött. Támadásban minden sikerült, míg a védelem teljesen hatástalanítani tudta a Saints támadógépezetét. Newton esetében a hírek viszont kedden már másról szóltak, a nagyszerű irányítónak ugyanis autóbalesete volt, amelynek következtében kettős csigolya-harántnyúlvány törést szenvedett.Játéka a következő hetekben kérdéses, a hétvégén Derek Anderson kezd.
24. (26.)New York Giants (4–9)
Végre ismét nyerni tudott a Giants, méghozzá a Titans ellen. Az újonc Odell Beckham Jr. már negyedik mérkőzésén kapott el száz yardnál többet, ám ezúttal a futó Andre Williams is becsatlakozott mellé, aki 131 futott yardjával szintén nagyszerű teljesítményt nyújtott. A védelem remekelt, több labdaszerzés mellett nyolcszor (!) is földre vitte az ellenfél irányítóját. Vasárnap a Redskinst fogadja a New York.
25. (22.)New Orleans Saints (5–8)
Hatalmas pofont kapott a New Orleans a csoportellenfelétől, a Pantherstől. 24–3-mas első félidő után sem sikerült felszívni magát a gárdának, a futójáték csődöt mondott, Drew Brees úgyszintén, a védelem pedig szó szerint átjáróház volt. Az elképesztő az, hogy a gyenge kvartettnek hála a Saints így is versenyben van az NFC Déli négyesének első helyéért.
26. (24.)Chicago Bears (5–8)
Egy újabb szezon ment a kukába a Chicagónál, innentől pedig már csak az lesz kérdés, hogy a csapat mely pozícióból várhatja majd a játékosbörzét. A sztárelkapó Brandon Marshall egy hatalmas ütés következtében több bordáját is eltörte, ráadásul légmell alakult ki nála, így kórházban töltött néhány napot, nem meglepő, hogy a Bears sérültlistára rakta a játékost. A kiesése hatalmas érvágás lesz Jay Cutler számára, ám a védelem így is roppant gyenge, ezen leghamarabb a szezon után segíthet majd az edzői stáb.
27. (27.)New York Jets (2–11)
Vannak jó meccsei a Jetsnek, amikor a támadósor is össze tudja magát kapni, ám valami mindig hiányzik ahhoz, hogy a győzelmet is megszerezze a csapat. A Vikings ellen sem volt ez másképp. Geno Smith rendre mezőnygóltávolságig vezette az övéit, ám a támadássorozatok végébe mindig hiba csúszott, ráadásul az eladott labdák is megbosszulták magukat. Vasárnap Tennessee-be látogat a Jets, ahol a győztes együttes ki is száll az 1/1-ért folyó harcból.
28. (28.)Tampa Bay Buccaneers (2–11)
Ismét kikapott a Buccaneers, habár a Lions ellen ez nem meglepetés. Az utolsó hetekben most már az 1/1-es draftcetliért „folyó verseny" végkimenetele lesz a nagy kérdés a Tampa Baynél. Jelenleg Lovie Smith együtteséé a legerősebb választási jog, így lassan el lehet kezdeni az egyetemi játékosok feltérképezését, és hogy hol erősítse a csapatát Smith. Kezdésnek egy új támadókoordinátorra van szükség, utána jöhet egy irányító, és a támadófal befoltozása.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
29. (32.)Oakland Raiders (2–11)
Ismét nyert az Oakland, a 49ers elleni siker pedig a 14. játékhét talán legnagyobb meglepetése volt. Derek Carrék második sikerükkel ismét eltávolodtak az 1/1-es draftcetlit jelentő választási jogtól. Carr három TD-passzt osztott ki, és hibátlanul dobált, a védelem pedig parádésan játszott a romokban heverő San Franciscó-i támadóalakulat ellen. Következhet a Chiefs elleni visszavágó.
30. (29.)Jacksonville Jaguars (2–11)
A Jacksonville a nagyszünetig tudta tartani a lépést a Houstonnal, végül azonban simán kikapott. Biztató a Jaguars számára, hogy Blake Bortles a legutóbbi két hétben már egyre inkább kiegyensúlyozottan dobál, és a labdát sem kettesével adja el. Ezek csökkentésén továbbra is dolgozni kell, ám a fejlődés ennek ellenére is látszik. Vasárnap irány Baltimore, a rájátszásért küzdő Ravens ellen nem adunk sok esélyt a Jacksonville-nek.
31. (30.)Washington Redskins (3–10)
A Ramstől is simán kikapott a Washington, Jay Gruden csapata ezzel sorozatban már ötödik vereségét szenvedte el. Colt McCoy hátsérülést szenvedett, és ha nem tud játszani a hétvégén, akkor az edzői stáb ismét Robert Griffin III felé fordulhat. A pofon után szárnyra keltek a pletykák, miszerint Grudentől elképzelhető, hogy egy szezon után megválik a Redskins. A 15. fordulóban irány New York, ahol a rivális Giants látja vendégül a fővárosi gárdát.
32. (31.)Tennessee Titans (2–11)
Megint kikapott a Titans, ráadásul ezúttal is teljesen kilátástalan játékot láthattunk az együttestől, így a szezon előtti rangsorunkhoz hasonlóan csak az utolsó helyen tanyázik. Zach Mettenberger számára eddig tartott az első szezonja, egy ütés következtében ugyanis rásérült előző vállgondjaira, és a Tennessee edzői stábja úgy döntött, sérültlistára rakja a fiatal játékost. Helyén ismét Jake Locker dobál majd, akinek minden bizonnyal ezek lesznek az utolsó meccsei a Titans soraiban.
A 14. FORDULÓ LEGJEI | |||
A legtöbb passzolt yard: | Matt Ryan (Atlanta) | –Green Bay | 375 |
A legtöbb futott yard: | Le’Veon Bell (Pittsburgh) | –Cincinnati | 185 |
A legtöbb elkapott yard: | Julio Jones (Atlanta) | –Green Bay | 259 |
A KATEGÓRIÁK PILLANATNYI LEGJOBBJAI | ||
A legtöbb passzolt yard: | 4305 | Andrew Luck (Indianapolis) |
A legtöbb futott yard: | 1606 | DeMarco Murray (Dallas) |
A legtöbb elkapott yard: | 1428 | Julio Jones (Atlanta) |
A legtöbb szerelés: | 132 | Luke Kuechly (Carolina) |
A legtöbb sack: | 16 | Justin Houston (Kansas City), Elvis Dumervil (Baltimore) |
A legtöbb interception: | 6 | Tashaun Gipson (Cleveland) |
14. FORDULÓ | |||
2014. 12. 05. | 2.25 | Chicago Bears–Dallas Cowboys | 28–41 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Cincinnati Bengals–Pittsburgh Steelers | 21–42 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Cleveland Browns–Indianapolis Colts | 24–25 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Detroit Lions–Tampa Bay Buccaneers | 34–17 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Tennessee Titans–New York Giants | 7–36 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Miami Dolphins–Baltimore Ravens | 13–28 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Minnesota Vikings–New York Jets | 30–24 – h.u. |
2014. 12. 07. | 19.00 | New Orleans Saints–Carolina Panthers | 10–41 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Washington Redskins–St. Louis Rams | 0–24 |
2014. 12. 07. | 19.00 | Jacksonville Jaguars–Houston Texans | 13–27 |
2014. 12. 07. | 22.05 | Denver Broncos–Buffalo Bills | 24–17 |
2014. 12. 07. | 22.05 | Arizona Cardinals–Kansas City Chiefs | 17–14 |
2014. 12. 07. | 22.25 | Oakland Raiders–San Francisco 49ers | 24–13 |
2014. 12. 07. | 22.25 | Philadelphia Eagles–Seattle Seahawks | 14–24 |
2014. 12. 08. | 2.30 | San Diego Chargers–New England Patriots | 13–24 |
2014. 12. 09. | 2.30 | Green Bay Packers–Atlanta Falcons | 43–37 |
15. FORDULÓ | |||
2014.12.12 | 2.25 | St. Louis Rams–Arizona Cardinals | |
2014.12.14 | 19.00 | Atlanta Falcons–Pittsburgh Steelers | |
2014.12.14 | 19.00 | Buffalo Bills–Green Bay Packers | |
2014.12.14 | 19.00 | Cleveland Browns–Cincinnati Bengals | |
2014.12.14 | 19.00 | Detroit Lions–Minnesota Vikings | |
2014.12.14 | 19.00 | Indianapolis Colts–Houston Texans | |
2014.12.14 | 19.00 | Kansas City Chiefs–Oakland Raiders | |
2014.12.14 | 19.00 | New England Patriots–Miami Dolphins | |
2014.12.14 | 19.00 | New York Giants–Washington Redskins | |
2014.12.14 | 19.00 | Carolina Panthers–Tampa Bay Buccaneers | |
2014.12.14 | 19.00 | Baltimore Ravens–Jacksonville Jaguars | |
2014.12.14 | 22.05 | Tennessee Titans–New York Jets | |
2014.12.14 | 22.05 | San Diego Chargers–Denver Broncos | |
2014.12.14 | 22.25 | Seattle Seahawks–San Francisco 49ers | |
2014.12.15 | 2.30 | Philadelphia Eagles–Dallas Cowboys | |
2014.12.16 | 2.30 | Chicago Bears–New Orleans Saints |