Német Kupa: Sallai a 120. percben lőtte elődöntőbe a Freiburgot – videó

CS. M.CS. M.
2022.03.02. 23:23
Sallai Roland góljával ment tovább a Freiburg (Fotó: Getty Images)
A Freiburg hosszabbítás után, Sallai Roland győztes góljával 2–1-re felülmúlta a VfL Bochumot a Német Kupa negyeddöntőjében, így bejutott a legjobb négy közé.

A korábbi idősávban a három magyar válogatott játékossal felálló RB Leipzig 4–0-ra kiütötte a Hannovert (BŐVEBBEN ITT!), míg a Hamburg egy egészen kaotikus meccsen jutott tovább a szintén másodosztályú Karlsruhe ellen. Utóbbi már 2–0-ra is vezetett, kapott egy gólt, majd emberhátrányba került. Ezt követően a hamburgiak kihagytak egy büntetőt, a 91. percben azonban egyenlíteni tudtak, s végül 3–2-re behúzták a hosszabbítást követő tizenegyespárbajt.

Később jöhetett a Sallai Rolandra csak csereként számító Freiburg negyeddöntője a VfL Bochum ellen. A vezetést előbbi szerezte meg Nils Petersen gólja révén az 51. percben, de szúk negyedóra múlva máris érkezett az egyenlítés. Ezt követően a rendes játékidőben már nem esett gól, jöhetett a hosszabbítás.

A kétszer tizenöt perc során egyik csapat sem vitte túlzásba a támadást, a biztosra mentek, de a 120. percben történt egy hatalmas hiba a hazaiaktól, Sallai Roland lecsapott a labdára, ziccerbe került, s eldöntötte a meccset. A Freiburg így már elődöntős a Német Kupában. 1–2

(Glatzel 52., 90+1., ill. Heise 40., Hofmann 50.) – 11-esekkel 3–2
Hannover (II.)–RB Leipzig 0–4 (Nkunku 17., 22., Laimer 67., An. Silva 73.)

MÁRCIUS 2., SZERDA – LÉGIÓSPROGRAM

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
AEL Limassol–Apollon 2–0 – hosszabbítás után (összesítésben 2–1, továbbjutott: az AEL)
AEL Limassol: Megyeri Balázs végigjátszotta a meccset.
PAEEK–AEK Larnaca 2–2 (összesítésben 3–3, továbbjutott: az AEK)
AEK Larnaca: Gyurcsó Ádám nem volt ott a keretben.

HORVÁTORSZÁG, HORVÁT KUPA
ELŐDÖNTŐ

Hajduk Split–Gorica 2–1
Hajduk: Lovrencsics Gergő a kispadról nézte végig a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG, NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Hannover (II.)–RB Leipzig 0–4
Leipzig: Gulácsi Péter és Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést, Szoboszlai Dominik tizenöt játékpercet kapott csereként.
Bochum–Freiburg 1–2 – hosszabbítás után
Freiburg: Sallai Roland a 66. percben állt be csereként, a 120. percben győztes gólt szerzett.