Megérdemelten, remek játékkal nyert a Leipzig Dortmundban

R. P.R. P.
2022.04.02. 18:19
Konrad Laimer két gólt szerzett az első félidőben (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában az RB Leipzig idegenben 4–1-re legyőzte a Borussia Dortmundot.

NÉMET BUNDESLIGA
28. FORDULÓ
Borussia Dortmund–RB Leipzig 1–4
(0–2)
Dortmund, Signal Iduna Park, 81 365 néző. Vezette: Marco Fritz
Dortmund: Kobel – Can, Akanji, Hummels, R. Guerreiro – Witsel (Dahoud, 61.), Bellingham – Wolf (Malen, 61.), Reus (Brandt, 74.), T. Hazard (Reyna, 74.) – Haaland. Vezetőedző: Marco Rose
Leipzig: Gulácsi – Simakan (Halstenberg, 78.), Orbán, Gvardiol – Mukiele (Klostermann, 68.), Laimer, Kampl (Forsberg, 68.), Angelino – Olmo (Hugo Novoa, 91.), Nkunku – André Silva (Szoboszlai, 78.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
Gólszerző: Malen (83.), ill. Laimer (21., 31.), Nkunku (58.), Olmo (86.)

ÖSZZEFOGLALÓ

Az első félidő legelejétől támadólag lépett fel a Dortmund. Ám hiába az agresszív taktika, a lipcseiek lőtték a gólokat. Egész pontosan Konrad Laimer, aki előbb nagyszerűen pörgetett a kapuba Kobel felett a jobb oldalon, majd középről lőve is betalált, igaz, utóbbinál megpattant a labda az egyik védőn, így védhetetlen volt.

A második félidőben a Dortmund próbálta folytatni a letámadásos taktikáját, mégis a Leipzig talált be megint. A meccs embere, Laimer látványos passzal készítette elő Christopher Nkunku gólját az 58. percben.

A hajrához érkezve a csereként beállt Donyell Malen szépített, de rögtön utána Dani Olmo bombagólja végleg eldöntötte a meccs sorsát.

A Leipzig nagyszerű játékkal értékes győzelmet aratott, és az eredménynek nemcsak a lipcseiek örülhetnek, hanem a müncheniek is, hiszen a Bayern így már kilenc ponttal vezet a Borussia előtt.

18. Greuther Fürth28371824–70–4616

90+3. perc: vége a mérkőzésnek!

90+1. perc: Novoa váltja Olmót.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Malen kap sárgát.

86. perc: Dani Olmi teljes üresen állva kapja meg a labdát, 23 méterről lő, a labda a léc segítségével a kapuba vágódik. 1–4

83. perc: szépít a Borussia. Emre Can az alapvonal közeléből ível középre, Malen tisztán fejel, Gulácsi már nem éri, el. 1–3

81. perc: Szoboszlai remek cselekkel csap be két védőt, majd jó helyzetben lőhet, de ez már nem sikerül.

80. perc: Can felrúgja Nkunkut, sárga.

78. perc: André Silva helyére Bejön Szoboszlai Dominik, Simakant Halstenberg váltja.

74. perc: Reus és Hazard lemegy, Brandt és Reyna be.

73. perc: Nkunku ível középre, de nincs belőle helyzet, Akanji tisztáz.

71. perc: Mukiele veszélyes szögletét Kobel kiüti.

68. perc: Mukiele és Kampl megy le, Klostermann és Forsberg folytatja.

64. perc: Malen beadása után Gvardiol tisztáz.

61. perc: Witsel és Wolf jön le, Dahoud és Malen jön be.

58. perc: Nkunku góljával 0–3. Látványos lipcsei támadás végén, Laimer zseniális mozdulattal, a labdát talppal megjátszva csapja be a védőjét, a labda így Nkunkuhoz jut, aki középről tisztán lőhet a kapu bal oldalába. 0–3

54. perc: Kampl viszi földre Bellinghamet, sárgát kap.

52. perc: Gvardiol nagyszerű indítása után Angelino adna be, de Emre Can becsúszva hatalmasat ment.

50. perc: Guerreiro szögletét Gulácsi kiüti.

49. perc: Orbán szögletre rúgja Hazard veszélyes beadását.

A Dortmund folytatja a letámadásos taktikát, nem nagyon van más választása.

Nem volt csere a szünetben.

Elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

45+2. perc: Bellingham nagyszerű csel után jobb külsővel a lipcsei kapu elé ível, de érkezik Gulácsi, és megszerzi a labdát.

Kétperces hosszabbítás jön.

45. perc: Hazard taktikai szándékkal szabálytalankodik Nkunkuval, jön a sárga.

44. perc: szöglet után ível a kapu elé, Mukiele oldalra dőlve lő, de nincs elég erő benne. Pedig nagy helyzet volt, simán 0–3 lehetett volna.

39. perc: Gvardiol és Haaland ütközik a lipcsei tizenhatoson belül, Haland elesik, de nincs büntető.

36. perc: Hazard szöglete után Silva tisztáz

31. perc: már kettővel vezet a Leipzig! Megint jobboldali akció volt, Nkunku beadott középre, majd Laimer lőtt, a labda az egyik védőn megpattanva a kapu közepében kötött ki. 0–2

29. perc: Angelino stoplija eltalálja Witsel állát, de a belga lennmarad a földön. Ápolják, de szerencsére nem súlyos a dolog.

27. perc: Haaland kap remek labdát a jobb oldalon, éles szögből laposan lő, Gulácsi bravúrral szögletre tolja.

26. perc: újabb dortmundi szabadrúgás, 30 méterről, de nagyjából hasonló szögből mint az előbb. Ezt is Guerreiro lövi, de mostinkább beadja. Simakan kivágja.

21. perc: vezet a Leipzig! Nkunku nagyszerűen ugratta ki Laimert a jobb oldalon, aki hét méterről szépen alápörgetett a labdának, amely így Kobel fölött a kapuban kötött ki. 0–1

19. perc: szabadrúgás a Dortmundnak 25 méterről. Guerreiro rálövi, de a labda pontosan Gulácsi kezében landol.

14. perc: Guerrreiro kétszer is lő egymás után, de mindkettőt blokkolják.

13. perc: Simakan hibája után Haaland kapja meg a labdát a tizenhatoson belül, mögé jön, így vissza kell fordulnia. Kissé oldalról lő, de a jobb kapufa mellé. Nagy helyzet volt.

7. perc: Reus kap remek labdát Hummelstől a bal oldalon, majd középre ad, de rosszul, Gulácsiék tisztáznak.

5. perc: André SIlva kap remek indítás, de lesen volt, és amúgy sem lőtte be.

4. perc: Gulácsi jön ki jól, ment Hazard elől.

4. perc: a Leipzig nem támad le, de magasan védekezik. Egyik csapatnak sem lesz könnyű előrejutnia.

1. perc: rögtön letámad a Dortmund, de egy kontra során elővágott labdánál Kobelnek résen kellett lennie, hogy ne legyen baj,

Elkezdődött a mérkőzés!

A mérkőzés 18.30-kor kezdődik.

ELŐZMÉNYEK

A Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot is a soraiban tudó RB Leipzig számára a bajnokságban nem várnak könnyű összecsapások. a Borussia Dortmund elleni mérkőzés után a hónapban még összecsapnak a Hoffenheimmel, a Bayer Leverkusennel és az Union Berlinnel is.

Utóbbi együttessel április 20-án a Német Kupa elődöntőjében is találkoznak, ráadásul ott van még az Európa-liga is, amelyben sor kerül az Atalanta elleni negyeddöntős párharcra, s továbbjutás esetén még április végén a Braga–Rangers továbbjutójával is megvívnak az elődöntő első meccsén.

„Nagyon vártam már az áprilist, kemény meccsek állnak előttünk – nyilatkozta Domenico Tedesco a Leipzig vezetőedzője a klub oldalának. – Élveznünk kell a mérkőzéseket, alig várjuk, hogy elkezdődjön a Dortmund elleni szombat esti találkozó. A fekete-sárgák támadójátéka nemcsak Erling Haalandtól függ, rajta kívül van még hat-hét veszélyes támadójuk. Nem tudom, mennyire súlyos a sérülése, és azt sem, hogy pályára lép-e, ám úgy készülünk, hogy igen. Ismerjük az erősségeit, csapatként kell védekeznünk ellene. Bár a válogatott szünet alatt kisebb csoporttal dolgozhattam, ott akarjuk folytatni, ahol két hete abbahagytuk.”

Az utóbbi időszakot tekintve valóban remek formában van a Leipzig, minden sorozatot figyelembe véve a legutóbbi kilenc mérkőzésén veretlen. A bajnokságban a cél az első négy hely valamelyikének megszerzése, amely Bajnokok Ligája indulást érne a következő idényben, ehhez nagy lépést tehetne a csapat egy esetleges dortmundi győzelemmel.

Az Észak-Írország elleni keddi mérkőzést sérülés miatt kihagyó Gulácsi Péter felépült, pénteken teljes értékű edzésmunkát végzett.

Előtte valószínűleg az első perctől kezdve ott lesz a pályán Willi Orbán is, ám az utóbbi időben a legtöbbször csereként lehetőségek kapó Szoboszlai Dominik a kispadon kezdhet.

„Szoboszlai Dominik jól teljesít, de nagy a verseny a posztján – mondta a magyar középpályásról Domenico Tedesco. – Keményen edz, igazi harcos. Fiatal játékos, aki fontos nekünk, biztos vagyok benne, hogy megkapja majd a lehetőséget a bizonyításra.”