Bundesliga: újabb Boniface-dupla, újabb Bayer-siker

P. K.P. K.
2023.09.24. 17:25
Victor Boniface tizenegyesből lőtte a második gólját a Heidenheim ellen (Fotó: AFP)<br />
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság vasárnapi programjának első meccsén a Bayer Leverkusen az ismét két gólt szerző Victor Boniface vezérletével 4–1-re nyert a Heidenheim ellen.

Az első négy bajnoki meccsén tíz pontot szerző Leverkusen a négypontos újoncot, a Heidenheimet fogadta és a várakozásoknak megfelelően a meccs elejétől nagy fölényben játszott. A hazaiak a 9. percben a nyáron szerződtetett nigériai csatár, Victor Boniface góljával a vezetést is megszerezték – Palacios passzával fordult le a védőjéről és alsó sarokba lőtt –, Boniface az ötödik német bajnokiján az ötödik találatát szerezte. 1–0

Ezután kissé elkényelmesedtek a hazaiak. Voltak ugyan kisebb-nagyobb helyzeteik, de azok kimaradtak, ez pedig megbosszulta magát. Az 58. percben Beste kiugratásából Eren Dinkci egyenlített. 1–1

A Leverkusen azonban öt percen belül válaszolni tudott, Palacios újabb gólt eredményező kiugratásából ezúttal Jonas Hofmann talált be 12 méterről az elfekvő kapus mellett (2–1). Ezután Boniface értékesített egy tizenegyest (3–1), a hajrában pedig a csereként beállt marokkói Amine Adli gyönyörű emelésből állította be a 4–1-es végeredményt (a nyáron a Benficától igazolt Álex Grimaldo pedig a második gólpasszát adta a bajnoki idényben).

A Leverkusen ezzel az 5. fordulóban a negyedik győzelmét aratta és Xabi Alonso vezetőedző csapata a Bayern Münchennel holtversenyben, 13 ponttal az élen áll a bajnokságban. Bonifacenak pedig ez volt a harmadik olyan bajnoki mérkőzése a Leverkusenben, melyen gólt szerzett, és mind a három találkozón duplázott.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Bayer Leverkusen–Heidenheim 4–1 (Boniface 9., 74. – a másodikat 11-esből, Hofmann 63., Adli 82., ill. Dinkci 58.)
KÉSŐBB
Eintracht Frankfurt–Freiburg 0–0

SZOMBATI EREDMÉNYEK

Augsburg–Mainz 2–1 (Demirovic 15., 45., ill. Ajorque 6.)
Bayern München–Bochum 7–0 (Choupo-Moting 4., Kane 12., 54. – 11-esből, 88., De Ligt 29., Sané 38., Tel 81.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 1–0 (Reus 68.)
Borussia Mönchengladbach–RB Leipzig 0–1 (Werner 75.)
Union Berlin–Hoffenheim 0–2 (Kramaric 22. – 11-esből, Beier 38.)Werder Bremen–1. FC Köln 2–1 (Borré 38., Njinmah 67., ill. Selke 31.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
VfB Stuttgart–Darmstadt 3–1 (Millot 22., Guirassy 32., 90+3., ill. Zagadou 17. – öngól)

1. Bayern München 5 4 1 18–4 +14 13
2. Bayer Leverkusen 5 4 1 17–6 +11 13
3. VfB Stuttgart 5 4 1 17–7 +10 12
4. RB Leipzig 5 4 1 14–4 +10 12
5. Hoffenheim 5 4 1 12–6 +6 12
6. Borussia Dortmund 5 3 2 9–5 +4 11
7. Wolfsburg 5 3 2 7–6 +1 9
8. Eintracht Frankfurt 5 1 4 4–3 +1 7