Az Union csodacserékkel fordított a Leipzig ellen

2022.04.23. 15:19
Kevin Behrens (balra) szerezte a győztes gólt (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójában az RB Leipzig hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett az Union Berlintől.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
RB LEIPZIG–UNION BERLIN 1–2 (0–0)
Lipcse,
Red Bull Aréna, 45 770 néző. Vezette: Schlager
LEIPZIG: Gulácsi – Simakan, Orbán, Halstenberg – Mukiele (Henrichs, 83.), T. Adams, Kampl (Laimer, 63.), Angelino – Forsberg (André Silva, 63.) – Poulsen (Olmo, 63.), Nkunku (Szoboszlai, 75.). Vezetőedző: Domenico Tedesco
UNION: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Heintz (Michel, 85.) – Trimmel (Ryerson, 76.), Schäfer (Voglsammer, 68.), R. Khedira, Prömel, Giesselmann (Oczipka, 76.) – Becker, Awoniyi (Behrens, 85.). Vezetőedző: Urs Fischer
Gólszerző: Poulsen (46.), ill. Michel (86.), Behrens (89.)

Az első félidőben a Schäfer Andrást először kezdető Union Berlin sokkal aktívabban és veszélyesebben játszott. Három nagy lehetősége adódott a gólszerzésre, de a második percben Taiwo Awoniyi fejesénél, majd a 44. percben Grischa Prömel lövésénél Gulácsi Péter bravúrral védett. Az első játékrész hosszabbításában Christopher Trimmel bombájánál a léc mentette meg a hazaiakat a góltól.

Így ez a 45 perc gól nélkül telt el.

A második félidőben gyorsan lecsapott a hazai együttes. Yussuf Poulsen használta ki a vendégek védelmének hibáját.

1–0, Poulsen

Ezután kevesen gondolhatták, hogy az Union Berlin megnyeri a mérkőzést. Pedig pontosan ez történt. A 85. percben Urs Fischer, a vendégek vezetőedzője becserélte Sven Michelt és Kevin Behrenst, és ez a húzás döntőnek bizonyult. Előbb egyenlített, utóbbi a vezetést is megszerezte, és ezután a Leipzig már nem tudott egyenlíteni. Az Union meglepetésre megnyerte a meccset.

A többi, kora délután rendezett mérkőzésről itt olvashat!

1–1, Michel

1–2, Behrens

31. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Hoffenheim 2–2
(Ndicka 32., Kamada 66., ill. Ndicka 12. – öngól, Rutter 78.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 3–3 (Grifo 49. – 11-esből, Günter 61., Lienhart 80., ill. Benszebaini 3. – 11-esből, Embolo 12., Stindl 90+3.)
Greuther Fürth–Bayer Leverkusen 1–4 (Willems 5., ill. Schick 9., Azmun 18., Paulinho 58., Palacios 85.)
1. FC Köln–Arminia Bielefeld 3–1 (Uth 3., Modeste 42., Thielmann 86., ill. Hübers 33. – öngól)
RB Leipzig–Union Berlin 1–2 (Poulsen 46., ill. Michel 86., Behrens 89.)

Később
1
8.30: Bayern München–Borussia Dortmund (Tv: Arena4) – élőben az NSO-n!

Pénteken játszották
Wolfsburg–Mainz 5–0
(Wind 8., 42., Kruse 24. – 11-esből, 35., 45+2.)
Kiállítva:Tauner (23. – Mainz)

Vasárnap játsszák
15.30: Bochum–Augsburg
17.30: Hertha BSC–VfB Stuttgart (Tv: Arena4)

18. Greuther Fürth31382025–76–5117

90+7. perc: vége a mérkőzésnek.

90+6. perc: Adams kap lapot a Ryerson elleni szabálytalanságáért.

90+4. perc: Rönnow is besárgul, a kapus húzta az időt.

Hat perc a hosszabbítás

90+1. perc: Behrens mezlevétellel ünnepelte gólját, sárga.

89. perc: vezet az Union Berlin! Ismét Becker adott be a a jobb oldalról, Michel, az első berlini találat szerzője sarokkal a másik csere Kevin Behrens elé tálal, aki középről a kapuba lő. 1–2

87. perc: Olmo kap sárgát sportszerűtlen megmozdulásért.

86. perc: egyenlít az Union Berlin! Berlini bedobás után mintha elaludt volna a hazai védelem. A jobb oldalon Becker badására az egy perccel korábban beállt Sven Michel érkezett a rövid saroknál, és nagyszerű mozdulattal a kapuba csúsztat. 1–1

85. perc: Heintz és Awoniyi helyére Kevin Behrens és Sven Michel érkezik.

83. perc: Mukiele helyére Henrichs jön

76. perc: Trimmel és Giesselmann helyére Ryerson és Oczipka jön.

75. perc: Nkunku helyére Szoboszlai jön.

74. perc: miközben Simakan a földre kerül, Mukiele telibe találj a jobb kapufát. Simakan esését vizsgálja a VAR, de nincs büntető.

71. perc: Becker beadására Awoniyi érkezik, de Gulácsi résen, és megszerzi a labdát.

68. perc: Schäfer helyére Voglsammer jön.

63. perc: hármat cserél a Leipzig: Forsberg, Kampl és Poulsen jön le, André Silva, Laimer és Olmo jön be.

60. perc: nincs büntető.

59. perc: nagyszerű berlini támadás végén Giesselmann lő, de blokkolják, és még meg is sérül utána. Azonban a VAR vizsgálja az esetet, mert Mukiele a védőmuzdulattal egy időben nyújtott lábbal találta el Giesselmannt.

56. perc: Becker beadását Gulácsi fogja meg.

55. perc: Union-szabadrúgás 23 méterről. A Trimmel beívelt labdáját Orbán szögletre fejeli.

46. perc: vezet a Leipzig! Alig fél perc telik el, amikor Nkunku beadását Prömel borzasztó rosszul fejeli ki. A labda Yussuf Poulsenhez kerül, aki 11 méterről ballal nagy erővel a kapuba lő. 1–0

46. perc: elkezdődött a második félidő!

45+3. perc: vége az első félidőnek!

45+3. perc: szöglet után Trimmel veszi célba a kaput 25 méterről, a bombaerős lövés a lécen csattanva kipattant.

44. perc: Awoniyi passzol remekül Prömelhez, aki közelről lő, de Gulácsi megint bravúrral véd.

43. perc: Orbán szabálytalankodik Awoniyivel szemben, a magyar védő nem igazán érti, miért ítéltek szabadot ellene.

40. perc: Lipcsei támadás a jobb oldalon, Nkunku megpróbálja becsapni a védőjét, de nem sikerül.

38. perc: Trimmel kap remek labdát, a lipcsei védelem mögött, de a védők szorításában nem tudja jól megjátszani.

34. perc: Schäfer adja be a labdát, de Simakan simán tisztáz.

33. perc: Schäfer hozza fel a labdát, de kénytelen visszafelé passzolni, mert társak nem nagyon voltak a közelben. Oda a lendület.

28. perc: most Poulsen és Heintz találkozója után áll a játék.

26. perc: Awoniyi kerül a földre, miután összeütközött Halstenbergggel, ápolni kell.

24. perc: berlini szöglet, a beadás nem okoz túl sok problémát a lipcsei védelemnek.

20. perc: Heintz remek labdát ad Prömelnek, aki viszont rosszul játssza meg, oda a helyzet.

18. perc: berlini szöglet, Heintz fejéről az alapvonalon túlra pattan a labda.

Csendesen csordogál a meccs, nincs igazi lehetőség egyik oldalon sem.

11. perc: Becker beadása után Orbán szabadít fel.

7. perc: Prömel passzol középre, a labda végül Gulácsi kezében köt ki. Eddig jobb az Union.

Az egyetlen, de nagy helyzet kivételével a mezőnyben folyik a játék.

2. perc: Becker baloldali beadása után Awoniyi közelről fejel, Gulácsi óriási bravúrral véd.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Bajnokok Ligája-részvételt jelentő harmadik és negyedik helyért nagy csatát vív a Leipzig, a Leverkusen és Freiburg, de akár az Union Berlin is esélyes lehet még, ha legyőzi a Lipcsét.

A két csapat a hétközi Német Kupa-elődöntőben játszott egymással, akkor ugyancsak Lipcsében a hazaiak 2–1-re győztek, és bejutottak a döntőbe.

Domenico Tedesco: – Jó teljesítményt nyújtva megint győzni szeretnénk. Minden játékos megfelelően felkészült a csatára. Jó esélyünk van a mérkőzés megnyerésére.

A hétközi mérkőzéshez képest Tedesco kezdőcsapata hat helyen is változott: Gvardiol, Henrichs, Laimer, Olmo, Szoboszlai és André Silva helyett Halstenberg, Mukiele, Tyler Adams, Kampl, Forsberg és Poulsen játszik.