Bundesliga: megúszta a horrorisztikus ütközést a bochumi csatár

V. H. L.V. H. L.
Vágólapra másolva!
2025.05.04. 18:31
Veszélyes sérülést szenvedett a Heidenheim ellen a bochumi csatár, Philipp Hoffmann (Fotó: Getty Images)
Hamarosan elhagyhatja a kórházat Philipp Hoffmann, a Bochum 32 éves csatára, akinek a pénteki, Heidenheim elleni bajnokin elszenvedett bordatörés következtében kilyukadt a tüdeje.

Klubja közleménye szerint „potenciálisan életveszélyes” sérülést szenvedett a pénteki Heidenheim–Bochum német bajnokin Philipp Hoffmann. A bochumi csatár hivatalosan mindössze tíz percet töltött a pályán a találkozón, ugyanis a heidenheimi Marvin Pieringerrel történt ütközés következtében bordatörést szenvedett. Az igazán nagy problémát az okozta, hogy a bordájából letört szilánk kiszúrta Hoffmann tüdejét.

A klub közlése szerint a gyors elsősegély, valamint a helyi kórházban végrehajtott tüdőlecsapolás mentette meg a 32 éves csatár életét, aki addig marad az intézményben, amíg nem kerül szállítható állapotba. Egy dolog bizonyos: Hoffmann már nem lehet hasznára csapatának a kiesés ellen folyó küzdelemben – áll a Bochum közleményében, amelyben mielőbbi jobbulást kívánnak neki.

Nem Hoffmann volt a kiesési rangadó egyetlen áldozata: a Heidenheim kapusát, az Ibrahima Sissokóval ütköző Kevin Müllert agyrázkódással szállították kórházba.

Német labdarúgás
2025.05.02. 22:49

Kapuscsere, 14 perces ráadás és döntetlen Heidenheimben, még semmi sem dőlt el a Bundesliga alsóházában

A gól nélküli döntetlen nyertese a Kiel lehet, ha vasárnap nyerni tud Augsburgban.

 

Legfrissebb hírek

Tovább robog Werner Lipcséje, Gulácsiék legyőzték a Hamburgot is

Német labdarúgás
10 órája

Schäfer András nélkül verte meg a Mönchengladbachot az Union Berlin

Német labdarúgás
2025.10.17. 22:33

Korábbi klubja gyógyszerei miatt bármikor meghalhat a horvát csatár

Német labdarúgás
2025.10.09. 14:59

Dárdai Bence: Remélem, később azt mondhatom, ez az időszak erősebbé tett

Légiósok
2025.10.07. 17:31

Harry Kane szívesen szerződést hosszabbítana a Bayern Münchennel

Német labdarúgás
2025.10.07. 15:06

Kiütéssel nyert a Hamburg a Mainz ellen

Német labdarúgás
2025.10.05. 19:40

Gulácsi Péter: Egyértelmű volt, hogy maradni akarok

Német labdarúgás
2025.10.05. 10:23

Luis Díaz duplájára alapozva Frankfurtban is hibátlan maradt a Bayern München

Német labdarúgás
2025.10.04. 20:30
Ezek is érdekelhetik