Megsérült a lipcseiek egyik kulcsembere a Liverpool elleni BL-mérkőzésen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2024.10.24. 17:35
Xavi Simonsnak kényszerűségből kellett elhagynia a pályát (Fotó: Getty Images)
Ínszalagsérülés miatt több hétre kidőlt Xavi Simons, az RB Leipzig holland válogatott labdarúgója.

Xavi Simons a szerdai, Liverpool elleni 1–0-ra elveszített Bajnokok Ligája-mérkőzés 77. percében Andrew Robertson mellett felugrott fejelni, majd rosszul fogott talajt, és rögtön le kellett cserélni. Mint azt az RB Leipzig a hivatalos oldalán csütörtök délután közölte, a támadó középpályás ínszalagja sérült meg a bal bokájában, ami miatt többhetes kényszerpihenőre kényszerül.

A klub a közleményben hozzátette, a kezelés menetét később határozzák meg. A Kicker megjegyzi, ez alapján súlyosabb is lehet a sérülés, mint ahogy azt a lipcseiek beszámolója sugallja, akkor pedig a 21 éves futballista ebben az esztendőben már nem léphetne pályára. Az viszont biztosnak tűnik, hogy a holland játékos nem lehet ott a Celtic és az Inter elleni BL-mérkőzéseken, a Freiburg, a Dortmund, a Mönchengladbach és a Hoffenheim elleni Bundesliga-meccseken, valamint természetesen a kedden esedékes, St. Pauli elleni Német Kupa-találkozón sem.

Bajnokok Ligája
2024.10.23. 22:55

Núnez döntött, a Lipcse a harmadik mérkőzését is elvesztette a BL-alapszakaszban

Mindhárom magyar válogatott játékos végig a pályán volt, Gulácsi remekelt a hazaiak kapujában.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ
RB LEIPZIG (német)–LIVERPOOL (angol) 0–1 (0–1)
Lipcse, Red Bull Aréna, 45 228 néző. Vezette: Schärer (svájci)
RB LEIPZIG: Gulácsi – Geertruida (Bitshiabu, 74.), Orbán, Lukeba, Henrichs – A. Haidara (Elmasz, 86.), Vermeeren (Kampl, 74.), Nusa – Sesko (Baumgartner, 74.), X. Simons (Poulsen, 77.) – Openda. Vezetőedző: Marco Rose
LIVERPOOL: Kelleher – Alexander-Arnold (J. Gomez, 75.), I. Konaté, Van Dijk, Cimikasz (A. Robertson, 75.) – Szoboszlai, Gravenberch, A. Mac Allister – Szalah (Luis Díaz, 63.), D. Núnez (C. Jones, 75.), Gakpo. Vezetőedző: Arne Slot
Gólszerző: D. Núnez (27.)

 

Legfrissebb hírek

Emlékezetes meccs a Bundesligában: a Frankfurt hat góljára a Mönchengladbach néggyel válaszolt

Német labdarúgás
52 perce

Óriásit rúgott Adeyemi lábaiba a Mainz kapusa, simán nyert a Dortmund

Német labdarúgás
4 órája

Bundesliga: Kane „százados” lett, ötből öt a Bayern mérlege

Német labdarúgás
23 órája

Ötös lista: íme, az elitligák eddigi meglepetéscsapatai!

Minden más foci
Tegnap, 15:21

Nem kapnak jegyet a nápolyi BL-meccsre a Frankfurt szurkolói

Bajnokok Ligája
2025.09.23. 17:52

Az UEFA eljárást indított Simeone ellen a liverpooli piros lap után – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.09.23. 13:36

Gulácsi Péter szerződést akar hosszabbítani Lipcsében

Légiósok
2025.09.23. 09:25

Középső ujját mutatta fel Schäferék edzője – kinek szólhatott?

Német labdarúgás
2025.09.22. 10:16
Ezek is érdekelhetik