Willi Orbán frappánsan reagált a rárivalló drukkereknek

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
Vágólapra másolva!
2024.09.24. 11:27
Willi Orbán majdnem összebalhézott a St. Pauli-szurkolókkal (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, gól nélküli döntetlent játszott az újonc St. Paulival idegenben a Gulácsi Pétert és Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában. A mérkőzés után néhány hazai szurkoló nekiment volna Willi Orbánnak, ám a magyar védő frappánsan reagált az esetre.

A belső védő a mérkőzés lefújása után összeszólalkozott néhány hazai szurkolóval, de a biztonságiak megakadályozták, hogy tettlegességig fajuljon az eset. Ezt követően a mérkőzést követően Orbán is megszólalt a történtekről, ezt a sport1.de idézte. 

„Hiányoztam a srácoknak a sarokban. Azt hiszem, legutóbb 2015-ben voltam itt az RB Leipziggel. Valaki le akart jönni és meg akart ölelni, aztán jöttek a biztonságiak és megakadályozták. Ezzel nincs baj, szerintem az érzelmek is hozzátartoznak a futballhoz” – jelentette ki némi iróniával Willi Orbán, hozzátéve, hogy jól szórakozik itt, szóval bízik benne, hogy a St. Pauli megőrzi élvonalbeli tagságát.

Az újonc drukkerei egyébként finoman fogalmazva sincsenek oda az RB Leipzigért, s a hamburgi stadionban egy molinót is kifeszítettek, amin ez állt: „Nem számít, hogy szurkoló vagy menedzser, az RB Leipzig a futball ellensége!”

Németországban egyébként korábban számos csapatnál nemtetszésüket fejezték ki, mert a Red Bull-csoport hosszú évek alatt felépítette a ma már rendszeres nemzetközi kupainduló futballklubot.

Német labdarúgás
2024.09.22. 21:39

Csúnyán beleszaladt a stuttgarti késbe a Dortmund

Az újonc St. Pauli éppen Gulácsiék ellen szerezte meg első bajnoki pontját.

 

Legfrissebb hírek

Nem fért bele a kihagyott tizenegyes, kétgólos előnyről botlott a Dortmund

Német labdarúgás
23 órája

Duplázott az új szerzemény, Schäferék győzelemmel kezdték a Bundesligát

Német labdarúgás
Tegnap, 17:35

„Tudtuk, hogy az idény elején sok gondunk lesz” – lipcsei vélemények a müncheni csapás után

Német labdarúgás
Tegnap, 13:48

Fiait és Schäfer Andrást sem félti a kihívásoktól Dárdai Pál

Német labdarúgás
Tegnap, 7:17

A világbajnoki szereplésért is hajtanak a német fiatalok a Bundesligában

Német labdarúgás
Tegnap, 7:10

A szokás rabjai – Malonyai Péter jegyzete

Német labdarúgás
Tegnap, 7:09

Kezdésnek ütős: Kane hármat, a Bayern hatot rámolt be a Lipcsének a Bundesliga nyitányán

Német labdarúgás
2025.08.22. 22:29

Gulácsi Péter és Willi Orbán is mérföldkőhöz érkezik

Német labdarúgás
2025.08.22. 08:34
Ezek is érdekelhetik