Csúnyán beleszaladt a stuttgarti késbe a Dortmund

H. Á.H. Á.
2024.09.22. 19:39
Millot (középen) és Undav megoldhatatlan feladatot jelentett ezen a vasárnapon a dortmundiaknak (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 4. fordulójának vasárnapi játéknapján a VfB Stuttgart hazai pályán módszeresen felőrölte a Borussia Dortmund ellenállását, és 5–1-es, kiütéses győzelmet aratott. A BVB idénybeli első veresége emlékezetesre sikeredett.

A hét közben a két csapatnak egyaránt a Bajnokok Ligájában volt jelenése: a VfB két góllal kikapott a Real Madridtól, míg a Borussia háromgólos győzelmet aratott az FC Bruges vendégeként. Ebből kiindulva tehát gondolhatnánk, hogy az egyébként is jobb formában futballozó, az idényben még veretlen dortmundiak nekifutásból megugorják a stuttgartiak jelentette akadályt. Ehhez képest az öt napja a Real otthonában még egyenlítő Deniz Undav révén a stuttgartiak már a negyedik percben megszerezték a vezetést, sőt, az első negyedóra végén kétgólos is lehetett volna már az előnyük, ha Enzo Millot valamivel pontosabban fejel.

Azonban, ami késik, nem múlik, a második stuttgarti gól alig néhány perccel később csak megszületett: Ermedin Demirovic fejese a tizenegyespontról már egészen pontos volt. Az első fél óra alapján senki sem szólhatott volna egy rossz szót sem, ha Undav már három gólig is eljut, ám a német válogatott támadó nem jutott egyről a kettőre sem – még. Noha mezőnyben olyan őrült nagy különbség nem mutatkozott a felek között, a kaput eltaláló lövések száma rávilágít, hogy az első félidőben mi zajlott a pályán: hat stuttgarti próbálkozásra jutott egy dortmundi, az is a ráadás perceiben, a megsérülő Felix Nmecha helyett beálló ifjonc Jamie Gittenstől.

A Dortmundra a második félidőben sem várt sokkal jobb világ: bő negyedóra játékot követően Millot is feliratkozott a gólszerzők közé egy szöglet után. Ugyan a BVB Serhou Guirassynak köszönhetően felvillantotta egy esetleges hosszú hajrá lehetőségét, amikor az éppen Stuttgartból érkező csatár a 75. percben szépített, Millot parádés szólója után az egy perccel korábban pályára lépő El Bilal Touré visszaállította a háromgólos különbséget.

Noha az addig eltelt nyolcvan perc alatt beszedett négy dortmundi gól sem kevés, az igazi maflás még hátravolt, a második félidőben egészen parádés teljesítményt nyújtó Millot szemfüles labdaszerzés után kiosztotta második gólpasszát, amikor tökéletesen szöktette a megiramodó Undavot, aki némi szerencsével állította be az 5–1-es hazai győzelmet jelentő végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 5–1 (Undav 4., 91., Demirovic 21., Millot 62., E. B. Touré 80., ill. Guirassy 75.)
Bayer Leverkusen–Wolfsburg 4–3 (Wirtz 14., Tah 32., Hincapié 48., Boniface 90+3., ill. Mukiele 5. – öngól, Bornauw 37., Svanberg 45+1.)
Kiállítva: Gerhardt (Wolfsburg, 88.)
KÉSŐBB
19.30: St. Pauli–RB Leipzig

Szombaton játszották
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 2–0 (H. Larsson 30., Marmus 80.)
Heidenheim–Freiburg 0–3 (Doan 54., Grifo 59., 65.)
Werder Bremen–Bayern München 0–5 (Olise 23., 60., Musiala 32., Kane 57., Gnabry 65.)
Union Berlin–Hoffenheim 2–1 (Rothe 4., Dzsong 6., ill. Bülter 67.)
Bochum–Holstein Kiel 2–2 (Bero 23., Daschner 35., ill. Pichler 15., Macsino 89.)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Mainz 2–3 (K. Schlotterbeck 25., Essende 57., ill. Sieb 13., Burkardt 15., 49.)
Kiállítva: Essende (70.), ill. Amiri (35.)