Tíz emberrel is nyert a Bremen a Mainz otthonában

S. B.S. B.
2024.09.15. 19:25
A Bremennek is megvan az első győzelme (Fotó: Getty Images)
Az Augsburg 3–1-re megverte a St. Paulit, míg a Bremen 2–1-re nyert a Mainz ellen, így mindkét gárda megszerezte első győzelmét a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2024–2025-ös kiírásában.

Az Augsburg már az első félidőben sokkal jobban játszott az ellenfelénél, ám hiába a rengeteg helyzet, a hazaiaknak nem sikerült előnybe kerülni a szünetig.

A folytatásban viszont Marius Wolf góljával hamar megszerezte a vezetést az augsburgi gárda, sőt, a 66. percben Phillip Tietz találatával meg is duplázta az előnyét. A 75. percben, szinte a semmiből ugyan Carlo Boukhalfa is betalált, de ez csak a szépítéshez volt elég, mert a lefújásig már csak a hazaiak tudtak betalálni – a 96. percben Yusuf Kabadayi gólja zárta le az összecsapást.

A szintén győzelem nélküli Mainz és Bremen összecsapása nagyon hamar gólt hozott, ugyanis már a 8. percben büntetőt ítéltek a vendégek javára, amit Marvin Ducksch értékesített is. Kevesebb mint húsz percre rá már döntetlen volt az állás, miután Li Dzse-Szong csapott le egy rosszul kirúgott labdára.

A második félidőben ugyan emberhátrányba kerültek  a vendégek egy szabálytalanság miatt, de ez sem akadályozta meg őket, hogy visszavegyék a vezetést. A 69. percben ugyanis Derrick Köhn szép mozdulatokat mutatott be és meg is szerezte a csapata második gólját, ami végül a győzelmet jelentette a Bremennek.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Augsburg–St. Pauli 3–1 (Wolf 47., Tietz 66., Kabadayi 90+6., ill. Boukhalfa 75.)
Mainz–Werder Bremen 1–2 (Li Dzse-Szong 27., ill. Ducksch 8. – 11-esből, Köhn 69.)
Kiállítva: Friedl (Bremen, 60. )

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Holstein Kiel–Bayern München 1–6 (Gigovic 82., ill. Musiala 1., Kane 7., 43., 90+1. – 11-esből, Remberg 13. – öngól, Olise 65.)
RB Leipzig–Union Berlin 0–0
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 (Berisha 37., ill. Terrier 17., Boniface 30., 75., Wirtz 71. – 11-esből)
Freiburg–Bochum 2–1 (Adamu 58., 61., ill. Boadu 45.)
Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 1–2 (Baku 76,. ill. Marmus 30., 82.)
Mönchengladbach–VfB Stuttgart 1–3 (Pléa 27., ill. Undav 21., Demirovic 58., 61.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Borussia Dortmund–Heidenheim 4–2 (Malen 11., Adeyemi 17., 41., Can 90+3. – 11-esből, ill. Pieringer 39., Breunig 74. – 11-esből)