Bundesliga: Schäfer góljával fordított, de végül csak ikszelt az Union Berlin; a Gladbach ötöt gurított a Bochumnak

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.24. 17:58
Schäfer András öröme (Fotó: Imago Images)
Három döntetlen mellett egy hazai sikert jegyezhettünk fel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein.

UNION BERLIN–HEIDENHEIM 2–2

Alig két perc telt el a meccsből, amikor az abszolút újonc vendégegyüttes megszerezte a vezetést: Nikola Dovedan csapott le egy ügyetlenül hazafejelt labdára, majd értékesítette a ziccert (VIDEÓ ITT). A félidő hajrájában megfordította a mérkőzést a fővárosi együttes: előbb Robin Gosens pöccintett finom mozdulattal a kapuba (VIDEÓ ITT), majd Schäfer András távoli bombája pattant egy csapattárs hátáról a kapuba. A magyar válogatott középpályás közel két év után volt eredményes a Bundesligában.

A második játékrész derekán ismét az elbambuló védelem okozta az Union vesztét: Dinkci előrevágott labdáját elengedték a bekkek, a lesipuskás Jan-Niklas Beste pedig higgadtan átemelte a kinn álló Rönnow kapust (VIDEÓ ITT). A továbbiakban újabb gólt nem szereztek a felek, a mérkőzés összképét tekintve igazságosnak mondható a döntetlen.

WERDER BREMEN–DARMSTADT 1–1

Már a nyolcadik percben előnybe került a hazai csapat, amikor Cristoph Zimmermann a saját kapujába terelt egy laposan középre lőtt labdát (VIDEÓ ITT). A válasz a félidő második felében érkezett, Julian Justvan lapos próbálkozása két védő lábán is gellert kapva csapta be a hazai kaput őrző Zetterert (VIDEÓ ITT). A meccs hátralevő részében a győztes gólért támadtak a brémaiak, de nem tudták legyűrni a tabella utolsó helyezettjét, így nem sikerült nyomást gyakorolniuk a 6. helyezett Frankfurtra.

BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH–BOCHUM 5–2

Hét perc alatt kétszer is beköszönt a Bochumnak Gerardo Seoane együttese: előbb Nathan N'Goumou megpattanó fejesét szedte ki a gólvonal mögül Riemann (VIDEÓ ITT), majd Julian Weigl értékesített egy tizenegyest (VIDEÓ ITT). A szünet után egy jó darabig nem született gól, majd hat perc alatt három találatot is láthatott a Borussia Park közönsége: Rocco Reitz fejes góljára (VIDEÓ ITT) a szépítő Philipp Hofmann  válaszolt (VIDEÓ ITT), majd Jordan Siebatcheu szerezte meg csapata negyedik találatát (VIDEÓ ITT). Az utolsó percekben Keven Schlotterbeck kozmetikázott az eredményen, de a „csikók” győzelmét ő sem tudta megakadályozni. Pláne, mert a ráadás hetedik percében még egy ötödik gól is „belefért” a hazaiaknak, Franck Honorat egy életerős lövéssel állította be a végeredményt (VIDEÓ ITT).

VFB STUTTGART–1. FC KÖLN 1–1

A gól nélküli első félidő után gyors gólváltást láthattunk: először Enzo Millot fejezett be egy parádésan végigvitt támadást (VIDEÓ ITT), majd szűk tíz perccel később Eric Martel lőtt az ötösről a kapuba (VIDEÓ ITT). A végig fölényben játszó sváb együttes nem tudta begyötörni a győztes találatot, így a vasárnap pályára lépő Dortmund egy győzelemmel két pontra csökkentheti a hátrányát a dobogós helyen álló riválissal szemben.

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Mönchengladbach–Bochum 5–2 (N'Goumou 28., Weigl 35. – 11-esből, Reitz 72., Siebatcheu 78., Honorat 90+6., ill. Ph. Hofmann 75., K. Schlotterbeck 87.)
Union Berlin–Heidenheim 2–2 (Gosens 44., Schäfer 45+2., ill. Dovedan 3., Beste 71.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1 (Millot 53., ill. Martel 62.)
Werder Bremen–Darmstadt 1–1 (Zimmermann 8. – öngól, ill. Justvan 33.)