Bundesliga: Schäfer 76 percet kapott, csapata ikszelt a mainzi sártengerben

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.07. 20:46
Az ellenfelek mellett az elemekkel is meg kellett küzdenie Schäfer Andrásnak (Fotó: Imago Images)
Nem bírt egymással a Mainz és az Union Berlin a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 18. fordulójából elhalasztott alsóházi helyosztón.

Nem éppen ideális körülmények között feszültek egymásnak a felek, a zuhogó eső miatt alaposan felázott a mainzi stadion gyepe, s több helyen méretes tócsák alakultak ki a pályán, nem beszélve az idő múlásával egyre nagyobbá váló sárról. Mindez alapjaiban meghatározta a találkozó képét, s noha a labda a hazaiaknál volt többet, a fővárosiak két kapufáig is eljutottak. Az első félidő hajrájában a mérkőzés félbeszakadt, mivel az Union-tábor teniszlabdákat dobált a pályára.

A szurkolók tiltakozása nem volt váratlan, több hónapja húzódó problémát jelez. A Német Labdarúgóliga (első és másodosztály) 36 klubja korábban megszavazta, hogy befektetők részlegesen megvásárolhassák a két bajnokság marketing- és reklámjogait, és az üzlet akár a milliárdos értéket is elérheti euróban.

A szurkolók félnek, hogy ez hátrányos érinti a klubért szorítókat. A tiltakozások már korábban elkezdődtek, tavaly decemberben a Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen meccsen a hívek csokitallérokat dobáltak a pályára nemtetszésük jeleként. Legutóbb a Hertha BSC–Hamburger SV másodosztályú találkozó szakadt félbe – ugyancsak teniszlabdás tiltakozások miatt.

De vissza a szerdai meccshez!

A hosszú percekig elhúzódó közjáték miatt kilenc percet hosszabbított a játékvezető, s a maratoni ráadásban gólváltást produkáltak a felek. A hosszabbítás nyolcadik percében Jonathan Burkardt szerzett vezetést a hazaiaknak (VIDEÓ ITT), majd öt (!) perccel később Schäfer András készítette le a labdát Haberernek, aki mértani pontossággal találta meg Robin Gosenst – a tavaly nyáron az Intertől szerződtetett középpályás a hosszú oldalon érkezve lőtt a hálóba (VIDEÓ ITT).

A fordulás után mindkét csapatnak volt esélye a gólszerzésre, de sem Onisiwo, sem pedig Vertessen nem tudott élni a lehetőséggel. Schäfert a 76. percben Alex Král váltotta, a végeredmény pedig 1–1 lett: a közvetlen rivális otthonában szerzett ponttal az Union három egységre növelte előnyét az osztályozós helyen álló Köln előtt.