Bundesliga: gól a kezdőkörből, szép győzelmet aratott az újonc

K. Zs.K. Zs.
2023.11.05. 19:40
Kevin Paredes (világos mezben) góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Wolfsburg három vereség után pontot szerezzen<br />(Fotó: Getty Images)
Többek között Tim Kleindienst látványos, távoli emelésének köszönhetően a hetek óta nyeretlen Heidenheim 2–0-ra legyőzte hazai pályán a Stuttgartot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján. A fordulatos kora esti meccsen a Wolfsburg 2–2-es döntetlent játszott vendégével, a Werder Bremennel.

HEIDENHEIM–STUTTGART 2–0

A múlt heti megtorpanás, a Hoffenheim elleni hazai vereség fényében a Stuttgart – még a sérült gólgyáros, Serhou Guirassy távollétében is – győzni utazott a sváb derbire, ám a szünetben örülhetett, hogy tartja a gól nélküli állást: az első félidő három kapufájából kettőt a hazaiak lőttek/fejeltek.

A második játékrészben aztán megszerezhette volna a vezetést a VfB, de Silas fölé lőtte az 57. percben megadott tizenegyest – aztán a 70. percben jött az igazi büntetés, megszerezte a vezetést a szomszédvár: Jan-Niklas Beste bal oldali szögletéből Jan Schöppner a jobb alsó sarokba fejelt (VIDEÓ ITT!).

S miközben a stuttgartiak hiába tusakodtak az egyenlítésért (léc és gólvonalas mentés a 92. percben!), a 94. percben még jutott idő egy ellencsapásra, és Tim Kleindienst remek helyzetfelismerésről tanúbizonyságot téve, a kezdőkörből beemelte a második hazai gólt, biztossá téve az újonc győzelmét (VIDEÓ ITT!).

A Heidenheim négy elveszített tétmérkőzés után nyert újra, a Stuttgart ebben az idényben először kapott ki egymást követő két bajnoki meccsen.

Egy kis stat: a második félidőben volt még egy kapufa itt, egy ott; az ötös össztermés a leggazdagabb a Bundesligában 2018 decembere óta.

WOLFSBURG–BREMEN 2–2

A megelőző három fordulóban vesztett a Wolfsburg, ez eredményezett némi átszervezést a csapaton belül – így adódott, hogy a vasárnap pályára lépő kezdő tizenegyben egyetlen német nemzetiségű labdarúgó sem kapott helyet. Az Opta adatai szerint ilyesmi először fordult elő a klubbal.

Hiába azonban az újabb edzői próbálkozás, a meccs első gólját egy német labdarúgó szerezte – következésképp a vendég brémaiak jutottak előnyhöz: Marvin Ducksch remekül kivitelezett szabadrúgásból lőtt a bal felső sarokba a 6. percben (VIDEÓ ITT!).

Aztán csak-csak aktivizálódott a hazai légió: az első játékrész derekán a cseh Václav Cerny éles szögből leadott lövéssel egyenlített (VIDEÓ ITT!), majd a fordulás után, egy szép jobb oldali akció után az amerikai Kevin Peredes közelről a vezető gólt is berúgta (VIDEÓ ITT!).

Mindazonáltal a győzelem nem lett meg: a kolumbiai Rafael Borré fejesével egyenlített a Werder, és egy pontot hazavitt (VIDEÓ ITT!).

A Wolfsburg három vereség jutott bajnoki ponthoz, míg a Werder – négy zakó után – először szerzett pontot idegenben ebben a Bundesliga-idényben.

NÉMET BUNDESLIGA
10. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Wolfsburg–Werder Bremen 2–2 (Cerny 37., Paredes 59., ill. Ducksch 7., Borré 65.)
Kiállítva: Lacroix (88. – Wolfsburg)
Heidenheim–VfB Stuttgart 2–0 (Schöppner 70., Kleindienst 90+4.)