Bundesliga: a Leverkusen négyet lőtt a nagy bajban lévő Unionnak

V. J.V. J.
2023.11.12. 17:38
A Bayer Leverkusen 4–0-ra kiütötte az Union Berlint a német labdarúgó Bundesliga 11. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Sorozatban kilencedik bajnoki mérkőzését bukta el a sérüléséből lábadozó Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin: a fővárosiak ezúttal egy sima négyest kaptak a tabella élén a Bayernt visszaelőző Leverkusentől.Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin: a fővárosiak ezúttal egy sima négyest kaptak a tabella élén a Bayernt visszaelőző Leverkusentől.

A gyógyszergyáriak az első félidő közepén Alejandro Grimaldo káprázatos, távoli löketével szereztek vezetést: a spanyol támadó 17 méterről lőtt a jobb felsőbe. A folytatásban is egyértelműen a hazaiak voltak a jobbak, előnyüket pedig végül a második félidőben tudták tovább növelni.

Az 56. percben egy szöglet után Odilon Kossounou bólintott a kapuba, majd bő negyedórával később ismét egy sarokrúgás után talált be a Leverkusen: Jonathan Tah lőtte be a harmadikat.

A kegyelemdöfést a hajrában adta meg a Bayer: a kelet-berliniek végeztek el egy szabadrúgást, majd elveszítették a labdát és az ezt követő kontrából Nathan Tella megszerezte első gólját a német élvonalban.

Az Unionnál komoly ok adódik az aggodalomra: a csapat visszacsúszott az utolsó helyre, ráadásul a mai mérkőzésen ellenfele tíz pontos próbálkozásával szemben mindössze kétszer találta el a kaput.

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Bayer Leverkusen–Union Berlin 4–0 (Grimaldo 23., Kossounou 57., Tah 73., Tella 83.)
RB Leipzig–Freiburg 3–1 (Simons 6., Openda 78. – 11-esből, Baumgartner 80., ill. Röhl 45+6.)
Werder Bremen–Eintracht Frankfurt 2–2 (Ducksch 45+2., 11-esből, Borré 50., ill. Szkiri 65., Smolcic 75.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Wolfsburg 4–0(Cvancara 16., Reitz 42., Honorat 64., Pléa 71.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Augsburg–Hoffenheim 1–1(Demirovic 53., ill. Weghorst 23.)
Bayern München–Heidenheim 4–2(Kane 14., 44., Guerreiro 72., Choupo-Moting 85., ill. Kleindienst 67., Beste 70.)
Darmstadt–Mainz 0–0
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–1(Undav 42., Guirassy 83. – 11-esből, ill. Füllkrug 36.)

Bochum–1. FC Köln 1–1