Bundesliga: kétgólos előny után kapott ötöt a Heidenheim

V. J.V. J.
2023.10.22. 19:23
Az Augsburg magabiztosan fordított (Fotó: Getty Images)
A Heidenheim 5–2-es vereséget szenvedett az Augsburgtól a német labdarúgó Bundesliga 8. fordulójában.

Álomból rémálommá vált a heidenheimiak számára a mérkőzés: az újonc az első félidő feléhez közeledve gyorsan egymás után két gólt is szerzett, mégis csúnya vereséget szenvedett.

A hazaiak kétgólos előnye csak szűk tíz percig tartott, majd az Augsburg már a félidőre fordított. A szünet után még kettőt berámoltak a bajorországiak. Jess Thorup vezetőedző győzelemmel kezdett a vendégek kispadján.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Heidenheim–Augsburg 2–5 (Kleindienst 17., Beste 18., ill. Tietz 29., Pedersen 41., Demirovic 42., Udokhai 64., Rexhbecaj 87. – 11-esből)

Korábban
1. FC Köln–Borussia Mönchengladbach 3–1 (Kainz 9., 77. – mind a kettőt 11-esből, Waldschmidt 90+1., ill. Elvedi 64.)
Kiállítva: Koné (70., Mönchengladbach)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Péntek
Borussia Dortmund–Werder Bremen 1–0
(Brandt 67.)

Szombat
Darmstadt–RB Leipzig 1–3(Kempe 32. – 11-esből, ill. Openda 1., 72., Forsberg 24.)
Freiburg–Bochum 2–1(Doan 26., Grifo 45+2. – 11-esből, ill. Goncalo Paciencia 15.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–3(Beier 4., ill. Marmus 11., Knauff 23., Skiri 45+4.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 0–3(Guirassy 16., Katompa 81., Undav 88.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2(Lacroix 41., ill. J. Frimpong 13., Álex Grimaldo 62.)

Mainz–Bayern München 1–3(Caci 43., ill. Coman 11., Kane 16., Goretzka 59.)