Bundesliga: Kane ismét betalált, simán nyert a Bayern München

CS. M.CS. M.
2023.10.21. 20:35
Harry Kane-ék hozták a kötelezőt a Mainz otthonában (Fotó: Getty Images)
A Bayern München 3–1-re nyert a Mainz otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában.

A Bayern úgy kezdte a meccset, ahogyan arra számítani lehetett: nagy nyomást helyezett az ellenfelére, majd a gólgyártást is megkezdte. Előbb a 11. percben Kingsley Coman, majd öt perccel később Harry Kane talált be – utóbbinak ez már a 9. gólja volt a német élvonalban.

A Mainz így sem esett össze, Anthony Caci góljával a 43. percben szépített, s több ígéretes helyzetet is kidolgozott később, de Leon Goretzka 59. perces találata végleg lezárta a meccset. A Bayern 3–1-re nyert, ezzel visszajött a harmadik helyre – előzni a Leverkusen és a Stuttgart sikere miatt nem tudott.

NÉMET BUNDESLIGA
8. FORDULÓ
Mainz–Bayern München 1–3
(Caci 43., ill. Coman 11., Kane 16., Goretzka 59.)

KORÁBBAN
Darmstadt–RB Leipzig 1–3(Kempe 32. – 11-esből, ill. Openda 1., 72., Forsberg 24.)
Freiburg–Bochum 2–1(Doan 26., Grifo 45+2. – 11-esből, ill. Goncalo Paciencia 15.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 1–3(Beier 4., ill. Marmus 11., Knauff 23., Skiri 45+4.)
Union Berlin–VfB Stuttgart 0–3(Guirassy 16., Katompa 81., Undav 88.)
Wolfsburg–Bayer Leverkusen 1–2(Lacroix 41., ill. J. Frimpong 13., Álex Grimaldo 62.)