Bundesliga: Boniface duplázott, simán nyert a Leverkusen

B. A.B. A.
2023.08.26. 20:43
Victor Boniface kétszer is betalált a Mönchengladbach kapujába (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában a Bayer Leverkusen 3–0-ra nyert a Borussia Mönchengladbach otthonában.

A Borussia Mönchengladbach a találkozót megelőzően hét mérkőzés óta nem tudta legyőzni a Bayer Leverkusent. Ezúttal is a vendég Leverkusen kezdett jobban.

Victor Boniface negyedóra alatt két komoly lehetőséget is elhibázott. Előbb a gólvonalról mentettek a Mönchengladbach védői, majd Omlin védett bravúrral. A 18. percben azonban már senki sem tudta megállítani a nigériai csatárt, aki öt méterről a kapuba fejelt. 0–1

A félidő vége előtt érkezett a Leverkusen második gólja, amikor egy szabadrúgás-variáció végén Jonathan Tah talált a kapuba. 0–2.

A második játékrészben ismét Boniface villant. Wirtz ugratta ki remekül a nigériai támadót, aki ezúttal nem hibázott ziccerből és beállította a 0–3-as végeredményt.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések
BorussiaMönchengladbach–Bayer Leverkusen 0–3
(Boniface 18., 53., Tah 45+6.)

KORÁBBAN
Darmstadt–Union Berlin 1–4
(Mehlem 24., ill. Gosens 4., 34., Behrens 39., Doekhi 65.)
Freiburg–Werder Bremen 1–0 (Philipp 90+6.)
Heidenheim–Hoffenheim 2–3 (Beste 26., Pieringer 59., ill. Beier 77., Kaderábek 80., Kramaric 90. – 11-esből)
1. FC Köln–Wolfsburg 1–2 (Waldschmidt 55., ill. Wind 62., 72.)
Bochum–Borussia Dortmund 1–1 (Stöger 13., ill. Malen 56.)

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Vasárnap
15.30:
Mainz–Eintracht Frankfurt (Tv: Arena4)
17.30: Bayern München–Augsburg (Tv: Arena4)
Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 5–1 (Henrichs 51., Olmo 62., Openda 66., Kampl 74., Simons 76., ill. Guirassy 35.)