Bundesliga: 102. percben lőtt büntetővel nyert a Schalke

R. P.R. P.
2023.05.05. 22:44
Drámai meccsen nyert a Schalke (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 31. fordulójában a Schalke a 102. percben értékesített büntetővel 3–2-re legyőzte a Mainzot. Az 1. FC Köln meglepetésre idegenben nyert a Bayer Leverkusen ellen.

Amellett, hogy Dárdai Pál Herthája gyakorlatilag győzelmi kényszerben lép pályára a német bajnokság hajrájának minden meccsén, a berliniek bennmaradásához a riválisok botlása is kell(ene).

Márpedig a közvetlen ellenfelelek sem akarnak búcsúzni az élvonaltól. A korábban már-már biztos kiesőnek tartott Schalke 04 az évad második felében feltámadt, és a végjátékban sem lassít.

A szünetben vezetett a forduló előtt a 8. helyen álló Mainz otthonában, majd miután a második félidőben a Mainz egyenlített, a gelsenkircheniek ismét megszerezték a vezetést. A mainzi Aarón Martín pazar szabadrúgásgólja után 2–2 állt az eredményjelzőn.

Már-már mindenki elkönyvelte a döntetlent, ami újabb bravúros pont lett volna a Schalkének. Csakhogy három lett belőle…

Ugyanis hosszas VAR-ozás után a 102. percben büntetőt végezhetett el a vendégcsapat, és ezt Marius Bülter belőtte.

Az ötpercesre tervezett hosszabbítás során rengeteget állt a játék, így csak a 105. percben ért véget a meccs. Ezzel a sikerrel a Schalke hosszú idő után elhagyta a kiesőzónát, és már a 14. helyen áll.

A tabella utolsó helyén álló Herthának így még nehezebb dolga lesz kivívni a bennmaradást.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–2
(Adli 28. ill. Selke 14., 36.)
Mainz–Schalke 2–3 (Barreiro Martins 53., Aarón Martín 70., ill. Bülter 26., 90+12. – a másodikat 11-esből, Krauss 60.)