Német Kupa: Enzo Millot gólja döntött, a Stuttgart bejutott a négy közé

M. B.M. B.
2023.04.05. 20:42
A Stuttgart nyögvenyelősen, egy 20 éves cserejátékos góljával jutott túl a Nürnbergen (Fotó: Twitter/@VfB)
A VfB Stuttgart 1–0-ra győzött a másodosztályú 1. FC Nürnberg vendégeként a labdarúgó Német Kupa szerdai negyeddöntőjében, ezzel pedig bejutott a sorozat elődöntőjébe.

A gól nélküli első félidőt követően egyre nagyobb nyomást helyezett másodosztályú ellenfelére a Stuttgart, de a nürnbergi kaput védő Vindahl Jensen parádés napott fogott ki, és bravúros védések sorozatát mutatta be. A 83. percben viszont már a dán kapus sem segíthetett: a csereként beálló, 20 esztendős Enzo Millot a leshatárról kiugorva kapott egy tökéletes indítást, majd senkitől sem zavartatva a hálóba lőtt. 0–1

A maradék időben több gól már nem született, így a napokban menesztett Bruno Labbadia helyére érkező Sebastian Hoeness győzelemmel rajtolt a sváb együttes kispadján, amely ott lesz a Német Kupa legjobb négy csapata között.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Nürnberg (II.)–VfB Stuttgart 0–1
(Millot 83.)

KÉSŐBB
20.45: RB Leipzig–Borussia Dortmund (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!

KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Bayern München–SC Freiburg 1–2 (Upamecano 19., ill. Höfler 27., Höler 90+4. – 11-esből)
Eintracht Frankfurt–Union Berlin 2–0 (Kolo Muani 11., 13.)