Bundesliga: hétgólos kiesési csatát nyert meg a Schalke a Hertha ellen

R. P.R. P.
2023.04.14. 22:30
Jó játékkal nyert a Schalke (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 28. fordulójában a Schalke 5–2-re legyőzte a Hertha BSC-t, és ezzel feljött a 16. helyre a tabellán, miközben a berliniek az utolsó pozícióba csúsztak vissza.

Nagy meccsnek ígérkezett a Schalke és a Hertha összecsapása, hiszen az utolsó és az utolsó előtti játszott egymással. A gelsenkircheniek nagy lendülettel vetették bele magukat a küzdelembe, és a 13. percben a hazaiak már 2–0-ra vezettek Tim Skarke és Marius Bülter góljával.

Így is lehet sörözni…

A Schalke a gyors gólok után sem állt le, de persze a berliniek sem álltak tétlenül. Izgalmas futballt láthattak a nézők, mind a két kapusnak, Ralf Fährmann-nek (őt később sérülés miatt le kellett cserélni) és Oliver Christensennek is bravúrokat kellett bemutatnia.

A csapatok nagyszerű első félidőt produkáltak, melynek végén Sztevan Jovetics remek lövéssel szépített (2–1).

A második félidő elején gyorsan növelte előnyét a Schalke, majd a hajrához érve szerencsés kontrával már 4–1-re vezetett. Bár a Hertha még szépített, de a vereséget már nem kerülhette el.

Sőt, a Schalke szerzett még egyet, Marcin Kaminski gyönyörűen lőtt szabadrúgásból a vendégek kapujába a ráadásban.

A 5–2-es győzelemmel a Schalke már nincs kieső helyen, miközben a Hertha visszacsúszott az utolsó pozícióba.