Bundesliga: újra sima vereség, mélyrepülésben a Schalke

K. Zs.K. Zs.
2022.10.14. 22:26
Munasz Dabbur a meccs egyetlen akciógólját ünnepli (Fotó: AFP)
Sorozatban negyedszer is kikapott a Schalke a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga): a gelsenkircheniek a Hoffenheimtől szenvedtek 3–0-s vereséget a 10. forduló péntek késő esti mérkőzésén – hazai pályán.

A videoszobából „beintett” tizenegyessel már a 11. percben megszerezte a vezetést a Hoffenheim: a Christoph Baumgartner elleni szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Robert Skov magabiztosan értékesítette, 0–1.

A hazaiak nem rogytak össze, kapufájuk is volt, de a Hoffenheim gyors ellencsapásai rendre zavarba hozták a védelmét – egy ilyen akcióból, a három védő között remek passzt adó Georginio Rutter előkészítéséből Munasz Dabbur a hosszú sarokba kanyarított, 0–2.

Nem egészen egyórányi játékidő elteltével újabb büntetőhöz jutott a vendégcsapat, Skov újra kíméletlen ítélet-végrehajtó volt, eldőlt a meccs, 0–3.

A hazai kaput őrző Alexander Schwolownak több nagy védése volt, elsősorban neki köszönhető, hogy a Schalke „csak” hárommal kapott ki. A legutóbb Leverkusenben egy négyest kapó gelsenkircheniek négy forduló óta nem szereztek pontot.