Bundesliga: Mario Götze az El-győzteshez szerződött

Cs. B.Cs. B.
Vágólapra másolva!
2022.06.21. 20:01
A korábbi sajtóhíreknek megfelelően a labdarúgó Európa-liga-címvédő Eintracht Frankfurt kedden bejelentette, hogy három idényre szerződtette a 63-szoros válogatott Mario Götzét. 

A 30 éves támadó középpályás a Dortmundnál kezdte profi pályafutását, majd három évet a Bayern Münchennél töltött, mielőtt visszatért Dortmundba. Ezt követően két évig a PSV-t erősítette, ahol még két évig szólt a szerződése. Német sajtóértesülések szerint a frankfurtiak négymillió eurót fizetnek érte a hollandoknak.

Az ötszörös német bajnok Götze a 2014-es brazíliai világbajnokság döntőjének hosszabbításában a németek győztes gólját szerezte Argentína ellen, utána azonban nem tudott kiemelkedő teljesítményt nyújtani.

Az Eintracht Frankfurt az Európa-liga megnyerésének köszönhetően a következő szezonban a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelhet. A bajnokságot augusztus 5-én a bajnok Bayern ellen kezdi.


(MTI)

Legfrissebb hírek

Aranybányából ifitemető – Moncz Attila publicisztikája

Német labdarúgás
11 órája

Hugo Ekitiké érkezését bejelentette a Liverpool – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.23. 20:33

Lisztes Krisztián és Fenyő Noah is elutazik a Frankfurttal az Egyesült Államokba

Német labdarúgás
2025.07.23. 09:43

Markus Krösche – egy üzleti zseni Frankfurtból

Német labdarúgás
2025.07.22. 15:18

Az Atalanta 70 millió euróért adta el Szaúd-Arábiába az olasz válogatott támadót – hivatalos

Minden más foci
2025.07.21. 21:48

Az MU 75 millió euróért szerződtette Bryan Mbeumót – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.21. 21:22

Újabb ajánlatot tett Ekitikéért a Liverpool – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.07.20. 11:01

A Bundesligán belül váltott klubot a Debrecen és a Diósgyőr egykori csatára

Német labdarúgás
2025.07.19. 17:38
Ezek is érdekelhetik